PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-07-06
DRUTEX zwiększa potencjał
DRUTEX S.A. zakupił kolejne maszyny do produkcji okien i drzwi z PVC.

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

W czerwcu br. firma zainwestowała również w powiększenie własnej floty transportowej, wzbogacając się o kolejne samochody marki Mercedes. Obie inwestycje mają na celu zwiększenie potencjału produkcyjnego spółki oraz zapewnienie Klientom jeszcze sprawniejszego procesu realizacji zamówień.

Firma zakupiła maszyny niemieckiej firmy URBAN i RAPID o wartości 1 mln euro. Inwestycja w całości została sfinansowana ze środków własnych spółki. Nowo zakupione maszyny zostaną zainstalowane pod koniec lipca 2011 roku w już istniejącym kompleksie hal produkcyjnych. Dzięki kolejnym inwestycjom w sprzęt do produkcji stolarki PVC firma zwiększy swoje moce produkcyjne.

Obecnie Drutex posiada sprawdzony i nowoczesny park maszynowy. Wszystkie urządzenia przeznaczone do produkcji okien i drzwi z PVC pozwalają na osiągnięcie produkcji na poziomie 5000 produktów dziennie.

Inwestycje firmy obejmują również powiększenie własnej floty transportowej. Dzięki zakupowi kolejnych dziewięciu samochodów ciężarowych oraz czterech dostawczych Drutex gwarantuje krótkie terminy realizacji zamówień i sprawną dostawę produktów. Każdy z zakupionych pojazdów doposażony jest w system nawigacji satelitarnej, klimatyzację, w tym również postojową, oraz w inne udogodnienia poprawiające komfort jazdy i wypoczynku. Obecnie spółka posiada już flotę składającą się z 38 własnych 40-tonowych zestawów i kilkudziesięciu mniejszych. Zakup kolejnych pojazdów ma na celu usprawnienie transportu tak w Polsce jak i w całej Europie.

Kolejne inwestycje w nowoczesne maszyny do produkcji stolarki z PVC oraz powiększenie floty transportowej stanowią naturalną konsekwencję naszego rozwoju. To jest wymóg czasu i wynik rosnących zamówień. Sprzedaż naszych produktów stale rośnie, co potwierdzają rekordowe wyniki przychodów osiągnięte w pierwszym półroczu br. Już teraz jesteśmy w posiadaniu jednego z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie i nadal zamierzamy go rozbudowywać. Dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom oraz nowoczesnej flocie jesteśmy w stanie jeszcze szybciej reagować na sygnały płynące z rynku. Obie inwestycje wpłyną z pewnością na wzrost potencjału firmy oraz jej konkurencyjność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, usprawniając proces produkcyjny i podnosząc jakość produktów. Dzięki tak proinwestycyjnej polityce dostarczamy klientom produkty najwyższej jakości, zapewniając im jednocześnie profesjonalną obsługę oraz sprawną dostawę produktów w całej Europie."- powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.DRUTEX S.A. (www.drutex.eu) jest jednym z największych producentów stolarki okienno- drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Dalekim Wschodzie. W ciągu kilkunastu lat istnienia Spółka osiągnęła pozycję wiodącego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 130 nowoczesnych samochodów. W 2010 roku firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 325 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła 50%. W swojej ofercie DRUTEX posiada oprócz produktów z PVC, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety. Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak:, Laur Klienta, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Ambasador Polskiej Gospodarki, Dobra Firma, Zielona Marka, Medal Europejski, Top Builder 2011, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy klientów.

źródło: Drutex