PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-11-02
Siemacha świętuje pełnoletność z OKNOPLASTEM
Firma OKNOPLAST od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem „U Siemachy”, które obchodzi właśnie swoje 18 urodziny.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

Podczas uroczystej gali, z udziałem Premiera RP uhonorowani zostali partnerzy organizacji, w tym Adam Placek, Założyciel OKNOPLAST.

Stowarzyszenie „U Siemachy" wspiera dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej. Organizacja angażując wychowanków w długotrwałe projekty edukacyjne i kulturalne, pomaga im zdobyć umiejętności zawodowe i społeczne. W październiku Siemacha obchodził 18 - lecie działalności. Z tej okazji, w Domu ks. Siemiaszki przy ul. Długiej 42 odbyło się uroczyste przyjęcie dla wychowanków, pracowników i partnerów. Wśród zaproszonych gości byli też Premier Donald Tusk oraz kardynał Franciszek Macharski. Jesteśmy szczęśliwi mogąc świętować ten ważny jubileusz razem ze Stowarzyszeniem „U Siemachy". W ciągu 18 lat organizacja pomogła wielu młodym ludziom. Cieszymy się, że mogliśmy w tym uczestniczyć. - mówi Adam Placek, Założyciel OKNOPLAST.

Stowarzyszenie „U Siemachy" powstało w 1993 roku i przez 18 lat działalności stało się jedną z największych organizacji społecznych w Polsce. Obecnie prowadzi ono 14 placówek dziennych i całodobowych nie tylko w Krakowie, ale również w Tarnowie, Katowicach, Odporyszowie i Wieliczce. Celem Siemachy jest pomoc poprzez wspieranie rozwoju. Dzięki temu młodzi ludzie zdobywają umiejętności niezbędne w dorosłym życiu, wyrównując w ten sposób swoje szanse.

Od początku istnienia OKNOPLAST wspiera inicjatywy społeczne. Ze Stowarzyszeniem „U Siemachy" współpracujemy już od wielu lat. Wiemy bowiem, jak ważna jest mądra pomoc, którą niesie organizacja - nie tylko doraźna, ale właśnie ta długoterminowa, pozwalająca wychowankom na realną poprawę swojej sytuacji - mówi Adam Placek. OKNOPLAST wspiera Stowarzyszenie finansowo, fundując między innymi wakacje dla najmłodszych podopiecznych czy remontując pomieszczenia placówek.Firma OKNOPLAST rozpoczęła działalność w 1994 roku. W ciągu kilkunastu lat istnienia przedsiębiorstwo wypracowało solidną markę i pozycję czołowego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce, jak i w Europie. Wysoka jakość produktów – z której znana jest firma – została osiągnięta również dzięki doświadczeniu oraz gruntownej znajomości branży założycieli spółki.

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 29 tys. m2. Od samego początku firma sprzedała ponad 2 500 000 okien, a globalna liczba Klientów przez 17 lat działalności przekroczyła 860 tysięcy.

Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom m.in.: Godło Promocyjne „Teraz Polska 2010” dla okna Platinium i Platinium Evolution2, tytuł „Top Marka 2010”, „Złoty Laur Klienta 2010” w kategorii „Funkcjonalność i bezpieczeństwo”, certyfikat „Lider Rynku 2010”, certyfikat „Euro Leader 2010”, „Wizytówka Polskiego Produktu 2010”, czy tytuł „Premium Brand 2011” dla najbardziej cenionej marki. OKNOPLAST pojawił się również w prestiżowym rankingu magazynu Forbes – „Diamenty Forbesa“ i został wyróżniony za dynamiczny rozwój spółki.

OKNOPLAST przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy”. Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast Sp. z o.o.