PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-03-15
Drutex Budowlaną Firmą Roku
Budowlana Firma Roku to wyróżnienie specjalne dla firm i ich szefów, za ponadprzeciętne sukcesy na rynku budowlanym i dynamikę rozwoju.

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

DRUTEX po raz drugi z rzędu został wyróżniony tytułem Budowlana Firma Roku 2011 r. w kategorii: producent materiałów budowlanych za dynamiczny rozwój i pozycję, jaką Spółka wypracowała na rynku budowlanym oraz specjalnym wyróżnieniem uhonorowany został także Prezes Drutex-u, Leszek Gierszewski, za skuteczne zarządzanie firmą i jej sukcesy rynkowe w 2011 r.

Budowlana Firma Roku to wyróżnienie specjalne dla firm i ich szefów - osobowości z branży, za ponadprzeciętne sukcesy na konkurencyjnym rynku budowlanym i dynamikę rozwoju. Nagrody są przyznawane w konkursie Builder Awards, podsumowującej w formie wyróżnień szczególne osiągnięcia polskiej branży budowlanej. Budowlana Firma Roku jest jednocześnie nominacją do statuetki Polski Herkules  w roku następnym.

Redakcja oraz Rada Programowa miesięcznika Builder już po raz dziewiąty wyróżniły firmy odznaczające się wysoką jakością i pozycją na rynku oraz szczególnymi osiągnięciami w minionym roku. Podczas weryfikacji laureatów uwzględnia się takie czynniki jak: pozycja rynkowa danego przedsiębiorstwa, skala poczynionych inwestycji, wprowadzenie nowych produktów, uzyskane certyfikaty czy też zasięg ekspansji na nowe rynki.

Prestiżowa i uroczysta Gala Buildera 2011, która odbyła się 1 marca b.r. w Hotelu Polonia Palace w Warszawie, zgromadziła najważniejszych ludzi reprezentujących świat biznesu, budownictwa i polityki. Wśród gości oprócz przedsiębiorców, dbających o kreowanie mocnego wizerunku branży budowlanej, nie zabrakło przedstawicieli organizacji branżowych, świata nauki oraz instytucji państwowych.

"Cieszę się, że po raz kolejny znaleźliśmy się w czołówce najbardziej dynamicznych firm polskiej branży budowlanej. Wyróżnienie jest potwierdzeniem siły naszego przedsiębiorstwa oraz skuteczności i celowości podejmowanych przez nas decyzji biznesowych. Tytuł Budowlanej Firmy Roku stanowi dla nas również motywację do dalszych inwestycji w jakość naszych produktów oraz doskonalenie zaplecza technologicznego, które odpowiadałoby rosnącym wymaganiom współczesnego Klienta." - powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.
DRUTEX S.A. (www.drutex.eu) jest jednym z największych producentów stolarki okienno- drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Dalekim Wschodzie. W ciągu kilkunastu lat istnienia Spółka osiągnęła pozycję wiodącego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 130 nowoczesnych samochodów. W 2010 roku firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 325 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła 50%. W swojej ofercie DRUTEX posiada oprócz produktów z PVC, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety. Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak:, Laur Klienta, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Ambasador Polskiej Gospodarki, Dobra Firma, Zielona Marka, Medal Europejski, Top Builder 2011, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy klientów.

źródło: Drutex