PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-05-14
Awans Drutex-u na ,,Liście 500” Polityki
Sukces w rankingu zapewniły firmie rekordowe przychody ze sprzedaży.

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

DRUTEX S.A. po raz kolejny znalazł się na ,,Liście 500" tygodnika Polityka. W rankingu promującym największe polskie firmy z sektora przemysłu, handlu i usług Spółka zanotowała awans o sześć miejsc w porównaniu do wyniku osiągniętego w rankingu w roku 2010 i uplasowała się na 480 pozycji.

Tygodnik ,,Polityka" już po raz 19. opublikował ranking największych polskich firm. Tegoroczna lista największych polskich firm produkcyjnych, handlowych i usługowych uszeregowana została według przychodów ze sprzedaży przedsiębiorstw lub całych grup kapitałowych na podstawie informacji przedstawionych przez zarządy lub publikowanych na giełdzie. Wśród zaszczytnego grona przedsiębiorstw odznaczających się ponadprzeciętną dynamiką rozwoju, potwierdzoną wynikiem finansowym za rok 2011 znalazł się DRUTEX z przychodem ze sprzedaży w wysokości 385 mln zł. Oprócz przychodów ze sprzedaży w rankingu uwzględniono również przychody firm ogółem, zyski brutto oraz zatrudnienie.

Sukces w rankingu zapewniły firmie rekordowe przychody ze sprzedaży. Wzrost przychodów ze sprzedaży w kraju wynoszący 24 proc. oraz eksportu o 15 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2010 przewyższa poziom odpowiadający wcześniejszym założeniom. Jednocześnie w roku 2011 firma zwiększyła zatrudnienie do 1560 osób.

„Obecność, a tym bardziej awans w tak prestiżowym rankingu, jakim jest Lista 500 tygodnika Polityka, stanowi dla nas ogromną nobilitację. Kolejne sukcesy naszej firmy mobilizują do dalszego działania, a przede wszystkim strategicznych inwestycji w zakresie innowacyjności produktowej oraz rozwoju firmy. Tylko w ciągu kilku miesięcy roku 2012 skoncentrowaliśmy się na istotnym wzmocnieniu potencjału przedsiębiorstwa. Zakupiliśmy kolejne tereny pod rozbudowę zdolności produkcyjnych, zakupiliśmy kolejne maszyny i urządzenia do produkcji, powiększyliśmy flotę transportową, ale również wprowadziliśmy na rynek okna nowej generacji. Jestem przekonany, że dzięki naszemu zaangażowaniu i wierze w sukces rok 2012 zakończymy z kolejnymi rekordami." - powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.DRUTEX S.A. (www.drutex.eu) jest jednym z największych producentów stolarki okienno- drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Dalekim Wschodzie. W ciągu kilkunastu lat istnienia Spółka osiągnęła pozycję wiodącego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 130 nowoczesnych samochodów. W 2010 roku firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 325 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła 50%. W swojej ofercie DRUTEX posiada oprócz produktów z PVC, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety. Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak:, Laur Klienta, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Ambasador Polskiej Gospodarki, Dobra Firma, Zielona Marka, Medal Europejski, Top Builder 2011, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy klientów.

źródło: Drutex