PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-07-17
Kolejne 7,5 mln euro od Fundacji VELUX dla organizacji pozarządowych
Z roku na rok wysokość grantów od fundacji VELUX dla polskich organizacji sukcesywnie rośnie. W 2011 r. został pobity kolejny rekord.

VELUX Polska Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa

tel. 22 337 70 00
fax 22 337 70 90
kontakt@velux.pl
www.velux.pl

» więcej o firmie
Od lat 90-tych firma VELUX, światowy lider produkcji okien dachowych, prężnie działa w Polsce. Z roku na rok rośnie zatrudnienie i produkcja okien VELUX w Gnieźnie i Namysłowie, ale firma nie zapomina też o potrzebujących. Poprzez Fundacje VELUX wspiera wiele działań społecznych. Obecnie Fundacje VELUX ogłosiły otwarty nabór wniosków o granty o łącznej wartości 7,5 mln euro.

Fundacje VELUX aktywnie angażują się we wsparcie społeczne w tych krajach, w których firma prowadzi swoją działalność. W Polsce od 2003 r. na cele charytatywne i społeczne przekazały one łącznie ponad 34 mln zł.  Wsparcie trafiło między innymi do Fundacji Barka z Poznania, Fundacji Dzieci Niczyje oraz SOS Wioski Dziecięce i wielu innych.

„Z roku na rok wysokość grantów od fundacji VELUX dla polskich organizacji sukcesywnie rośnie. W 2011 r.  został pobity kolejny rekord. Ich łączna wartość przekroczyła kwotę 8 mln zł" - wyjaśnia Lidia Mikołajczyk-Gmur, Dyrektor Generalna VELUX w Polsce. „Dla mnie jest to olbrzymi powód do dumy. Niezmiernie cieszę się, że stoję na czele firmy, która, dzięki działalności fundacji, część swoich zysków przekazuje społecznościom, w których na co dzień funkcjonuje". Obecne wezwanie do składania wniosków zostało skierowane do organizacji z Polski i Czech. Aplikować można o dotacje na projekty związane m. in. z ochroną socjalną, niwelowaniem różnic społecznych, w tym także edukacyjnych oraz działania prewencyjne z tego obszaru. O granty mogą także aplikować instytucje zaangażowane w likwidację bezrobocia i wspieranie bezrobotnych. Od instytucji startujących w konkursie wymagane jest doświadczenie w realizacji dużych projektów. Minimalna wartość projektu objętego dotacją wynosi  300 tys. euro, maksymalna - 1 mln euro. Termin składania wniosków upływa 14 sierpnia 2012 roku. Należy składać je w języku angielskim.

„Zaangażowanie procentuje, dlatego polecam poświęcenie czasu na wypełnienie wniosku i aplikowanie o fundusze. Pozyskane pieniądze mogą w istotny sposób pomóc w rozwiązywaniu ważnych problemów społecznych. Fundacje VELUX są rzetelnym i wiarygodnym partnerem, mającym wieloletnie doświadczenie we wspieraniu przeróżnych działań i jednocześnie otwartym na nowe pomysły" - powiedziała Monika Sajkowska, Dyrektor Fundacji Dzieci Niczyje.

Więcej informacji o grantach fundacji VELUX oraz formularz aplikacyjny znajdują się na stronie: www.villumfoundation.dk/social_projects zakładka „Summer call 2012".Informacje o Grupie VELUX
Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, których dostarczają produkty VELUX, powstają lepsze warunki mieszkalne. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. VELUX oferuje również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania, a także panele solarne przeznaczone do montażu na dachu. Grupa VELUX posiada swoje fabryki w 11 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40 krajach. Jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych, a jej produkty są sprzedawane niemal na całym świecie. W Grupie VELUX zatrudnionych jest około 10 tys. osób, a jej właścicielem jest VKR Holding A/S.

Informacje o VELUX w Polsce
Firma VELUX Polska, będąca częścią Grupy VELUX, jest obecna na polskim rynku od 1989 roku. Biuro handlowe VELUX Polska funkcjonuje od 1990 roku. Pierwszą fabrykę w Gnieźnie otwarto w 1998 roku, a kolejna powstała w 2003 roku w Namysłowie. Wszystkie fabryki w Polsce otrzymały certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 zgodności produkcji z zasadami ekologii, jak również OHSAS 18001 z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zatrudnienie VELUX w Polsce systematycznie rośnie, obecnie w fabrykach i spółce handlowej pracuje ponad 1 450 osób.

źródło: VELUX