PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-02-04
Wyraziste kolory, duże przeszklenia i energooszczędność – główne trendy na nadchodzący rok
W 2013 roku urządzając wnętrza będziemy mogli puścić wodze fantazji.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

W 2013 roku urządzając wnętrza będziemy mogli puścić wodze fantazji.  W aranżacji królują bowiem żywe, energetyzujące barwy i przeszklenia pokaźnych rozmiarów. Bardzo ważnym trendem jest także energooszczędność.

Obecnie przy urządzaniu pomieszczeń w domu mamy do wyboru szeroki wachlarz rozwiązań. Często jednak przemierzamy sklepy z wyposażeniem wnętrz wzdłuż i wszerz nie wiedząc co wybrać. Warto zatem poświęcić chwilę na zapoznanie się z aktualnymi trendami, dzięki temu nasz dom stanie się miejscem, do którego chętnie wracamy i z przyjemnością zapraszamy znajomych.

Soczyste odcienie 

We wnętrzach modne są połączenia intensywnych kolorów. Projektanci stosują metodę colorblockingu, czyli zestawienia gładkich powierzchni o kontrastowych barwach. Takie rozwiązanie daje bardzo ciekawe efekty. Zbyt wiele kolorów może jednak przytłoczyć pomieszczenie, szczególnie jeśli jest to mały pokój. Wówczas lepiej zdecydować się na jeden silny akcent i dopasować do niego pozostałe elementy wystroju - radzi Monika Sosnowska-Rainer, Specjalista ds. PR z OKNOPLAST.


Kolor roku 2013 według Instytutu Pantone to szmaragd. Jego wyboru dokonują, podczas tajnych spotkań, uznani koloryści z całego świata. Szmaragdowa zieleń wpływa kojąco na nasz układ nerwowy i pomaga się zrelaksować. Ta brawa doskonale współgra z wieloma innymi kolorami, co umożliwia stworzenie ciekawych aranżacji. Zanim jednak zaczniemy urządzać pokój warto sprawdzić jaki klimat uzyskamy poprzez poszczególne zestawienia. Jeśli do szmaragdu dodamy fiolet osiągniemy niebanalne, energetyzujące wnętrze. Pomieszczenie rozjaśnią żółć i biel, natomiast kolor niebieski wprowadzi efekt świeżości i lekkości. Szmaragd bardzo elegancko będzie wyglądał z ciemnym i jasnym brązem oraz beżem. Przytulny klimat osiągniemy malując jedną ścianę na zielono i wstawiając do pokoju np. brązowe meble z beżowymi dodatkami. Całości aranżacji dopełni stolarka okienna - tu mamy wiele możliwości kolorystycznych, które pozwolą nam stworzyć zarówno stonowane, harmonijne kompozycje jak i kontrastowe połączenia - mówi Monika Sosnowska-Rainer z OKNOPLAST. 

Na rynku, już od lat dostępne są okna PVC w odcieniach drewnopodobnych, a także całej gamie barw z palety RAL. Dotychczas jednak folią pokrywane były jedynie wewnętrzna i zewnętrzna część profili. Firma OKNOPLAST, jako pierwsza w Europie opracowała system Colorfull, gdzie poza widocznymi płaszczyznami, okleina znajduje się również po wewnętrznej stronie profilu, czyli na powierzchniach, zauważalnych jedynie po otwarciu skrzydła. Dzięki temu profil ma jednolity kolor i strukturę. Okna w systemie Colorfull dostępne są w tonacjach drewnopodobnych m.in. złoty dąb, orzech czy Winchester. Na specjalne zamówienie można również wykonać profil w kolorach RAL. Obecnie technologie wytwarzania okien PVC pozwalają wiernie odtworzyć rysunek słojów i fakturę drewna.- wyjaśnia Monika Sosnowska-Rainer z OKNOPLAST.


Nieograniczona przestrzeń

Silną tendencją w aranżacji jest obecnie optyczne powiększanie przestrzeni, dzięki czemu zwykle pomieszczenia zamieniają się w luksusowe wnętrza. Jak to osiągnąć? Jednym ze sposobów jest montaż dużych okien, które wprowadzą do naszego domu więcej naturalnego światła. Pokoje skąpane w słońcu będą sprawiały wrażenie znacznie bardziej przestronnych.

Dodatkowo przeszklenia otworzą wnętrze na widok za oknem. Montaż okien od sufitu do podłogi pozwoli nam zatrzeć granicę między wnętrzem a przestrzenią wokół domu. Jeśli mieszkamy w otoczeniu lasu czy pięknego ogrodu, takie rozwiązanie sprawi, że w pomieszczeniach zagości zieleń. Okna pokaźnych rozmiarów stosuje się najczęściej w salonie. Jednak możemy wstawić je też gdzie indziej np. w sypialni. Powinniśmy tylko unikać zbyt dużych przeszkleń od strony północnej, tu bowiem słońce operuje najkrócej w ciągu dnia - mówi Monika Sosonowska-Rainer z OKNOPLAST.

Oszczędność energii 

Ostatnio z powodu rosnących kosztów utrzymania coraz większego znaczenia nabiera energooszczędność. W budynkach stosowane są rozwiązania, które pozwalają obniżyć rachunki. Dużą wagę przywiązuje się do odpowiedniej izolacji, która zapobiega ucieczce ciepła przez nieszczelne drzwi, okna czy nieocieplone ściany. Ograniczenie strat energii niesie wymierne korzyści. Po pierwsze mniej płacimy za ogrzewanie, po drugie chronimy środowisko, gdyż zużywamy mniej surowców naturalnych - gazu i węgla. Dodatkowo budynki energooszczędne emitują do atmosfery mniej szkodliwego CO2 - tłumaczy Monika Sosnowska-Rainer z OKNOPLAST.   

Przy wyborze stolarki do domu warto zatem zdecydować się na taką o niskim współczynniku przenikania ciepła Uw. Na naszym rynku dostępne są już nawet modele, które można stosować w budynkach pasywnych. Firma OKNOPLAST proponuje swoim klientom energooszczędne okno Winergetic Premium Passive. Spełnia ono wymagania Instytutu Ift Rosenheim dla domów pasywnych. W oknie zastosowano wzmocnienie termiczne - stalowy profil połączony z wkładką termiczną wykonaną z żywicy. Taka konstrukcja minimalizuje powstawanie mostków termicznych, dzięki niej możliwe było osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła na poziomie jedynie Uw=0,78 W/m²K. Winergetic Premium Passive wyposażono w dwukomorowe pakiety szybowe z taflami szkła o grubości 3 mm, które pozwalają na wykonanie dużych przeszkleń przy zachowaniu wysokich właściwości termoizolacyjnych. W modelu można zastosować również trójkomorowe pakiety szybowe. Do wyboru mamy ich dwa rodzaje - o Ug= 0,4 W/m²K, wypełnione argonem, które zmniejszają współczynnik przenikania ciepła do Uw=0,7 W/m²K. Drugi typ to pakiety o Ug = 0,3 W/m²K, wypełnione krypyonem, obniżające wartość parametru Uw do 0,6 W/m²K.

Inne informacje znajdują się na: www.oknoplast.com.pl oraz na Facebooku Oknoplast i Twitterze @Oknoplast1.OKNOPLAST to międzynarodowa firma, jeden z pięciu  największych producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 10 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W krajach tych spółka posiada 1400 salonów sprzedaży pod własną marką. Od stycznia 2012 OKNOPLAST jest Top Sponsorem włoskiego klubu Inter Mediolan.

OKNOPLAST działa w segmencie Premium. Oferta firmy obejmuje okna PVC, drzwi zewnętrzne, rolety, wyroby aluminiowe oraz szeroką gamę dodatków i akcesoriów. Produkty OKNOPLAST charakteryzują zaawansowane rozwiązania w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższa precyzja i niepowtarzalna estetyka wykonania. Jako jeden z nielicznych producentów, oferuje autorskie rozwiązania i produkty dostępne wyłącznie pod marka Oknoplast.

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 31 200  m2. Od samego początku firma sprzedała ponad 3 000 000 jednostek okiennych, a globalna liczba klientów przez 18 lat działalności przekroczyła 930 tysięcy. Aktualnie w firmie pracuje blisko 800 osób.

Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom. W minionym roku były to m.in.: „Godło teraz Polska" „TopBuilder 2012", „Lider Rynku 2011", Premium Brand 2011 dla najbardziej cenionej marki czy „Złoty Laur Klienta 2011".

OKNOPLAST przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy". Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast Sp. z o.o.