PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-10-09
Otwarcie nowego zakładu Effect Glass
Oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego Effect Glass odbyło się pod hasłem "nowoczesność i tradycja".

EFFECT GLASS S.A.
ul. Hauke Bosaka 2
25-214 Kielce

tel. 41 348 20 70
fax 41 348 20 80
kielce@effectglass.net
www.effectglass.eu

» więcej o firmie

4 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowego zakładu Effect Glass w Wędkowach, produkującego szyby zespolone. Obecne możliwości produkcyjne fabryki wynoszą około 750 tys. mszyb rocznie. Uruchomienie zakładu w nowej lokalizacji, oznacza kilkadziesiąt dodatkowych miejsc pracy.


Nowoczesność i tradycja

Oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego Effect Glass z udziałem prezydenta miasta Tczewa - Adama Burczyka oraz wójta gminy Tczew - Henryka Łuckiego, odbyło się pod hasłem "nowoczesność i tradycja". Nowoczesność, bo zakład w Effect Glass w Wędkowach to inwestycja wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które mają wpływ na wysoką jakość i wydajność nowej produkcji. Tradycja ze względu na 20-letnie doświadczenie firmy w branży budowlanej -  taki okres działalności doskonale potwierdza praktyczne umiejętności zespołu pracowników. Tradycyjnie przebiegała także dalsza część uroczystości, która odbyła się w krzyżackim zamku, w miejscowości Gniew, niedaleko Tczewa.

Nowe  możliwości

Decyzja o uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego w Wędkowach była podyktowana niewystarczającymi  możliwościami rozwoju w dotychczasowej siedzibie firmy na północy Polski, w Starogardzie Gdańskim.

- Szkła, które wytwarzamy często mają dość dużą powierzchnię. W Wędkowach nie ma problemu z magazynowaniem szkła i stworzeniem dodatkowych miejsc magazynowych dla nowego asortymentu. - Obecnie oferujemy około 70 rodzajów szkieł - podkreśla Izabela Janus, asystentka zarządu, pełnomocnik ds. ISO w Effect Glass.

Już w styczniu tego roku rozpoczęto inwestycję, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Pod koniec lipca zakończono większość prac budowlano-wykończeniowych. Inwestycje objęły budowę hali o powierzchni 12 tys. m 2 oraz wyposażenie zakładu  w nowoczesne linie produkcyjne.

- Ten zakład daje nam zupełnie nowe możliwości - powiedział Leszek Ciesek, właściciel firmy Effect Glass. - Obecnie moce produkcyjne wynoszą 750 tys. m 2 w skali roku. - Dla porównania - wielkość produkcji w Starogardzie Gdańskim wynosiła zaledwie 30% obecnych możliwości. Jeśli tylko koniunktura w branży ożywi się, będziemy w  stanie nawet w ciągu kilku miesięcy znacznie zwiększyć potencjał - podsumował Leszek Ciesek.

Każda z trzech linii technologicznych składa się z linii do zespalania oraz do cięcia szkła. Zakład produkuje obecnie szkło jednokomorowe i dwukomorowe oraz różne rodzaje szyb: ciepłochronne, dźwiękochłonne, przeciwsłoneczne, dekoracyjne, laminowane. Już wkrótce oferta zostanie znacznie poszerzona. Na luty przyszłego roku zapowiedziane zostało uruchomienie nowego pieca do hartowania szkła o doskonałych parametrach jakościowych oraz dotyczących wydajności. Jego zainstalowanie otworzy dodatkowe możliwości, związane z wytwarzaniem gatunków szkła specjalnego.

Wzrost zatrudnienia

Nowy zakład produkcyjny  o większej wydajności, to także więcej miejsc pracy. Tylko  na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zatrudnienie w Effect Glass wzrosło o 100%. Producent przewiduje w najbliższym czasie zatrudnienie kolejnych kilkudziesięciu pracowników, do pracy w miejscowości Wędkowy.EFFECT GLASS S.A.
to producent wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Spółka oferuje także różne rodzaje szkła z powłoką antyrefleksyjną.  Firma posiada zakłady produkcyjne w Kielcach i miejscowości Wędkowy.

EFFECT Glass  to od września 2012r. jeden ze sponsorów  klubu EFFECTOR KIELCE,  grającego w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze. 

źródło: Effect Glass