PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-05-27
DRUTEX Filarem Polskiej Gospodarki
Ranking „Filary Polskiej Gospodarki" jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych firm odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach.

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

Firma DRUTEX została wyróżniona w rankingu "Filary Polskiej Gospodarki" zajmując wysoką, drugą pozycję wśród najlepszych i najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw województwa pomorskiego. Organizatorem plebiscytu była redakcja dziennika „Puls Biznesu", a patronami honorowymi Ministerstwo Skarbu Państwa, Program Inwestycje Polskie i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Już po raz dziewiąty swoją opinię na temat firm wyrazili samorządowcy. To przedstawiciele samorządów terytorialnych jako organu władzy - zlokalizowanego zarówno najbliżej lokalnych przedsiębiorców, jak i społeczności - poprzez swoje głosy wyłonili zwycięzcę plebiscytu w woj. pomorskim.

Ranking „Filary Polskiej Gospodarki" jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych firm odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach. Wyróżnia przedsiębiorstwa stabilne i znacząco wpływające na rozwój regionów, w których prowadzą działalność, a jednocześnie utożsamiające się z tymi regionami. To ranking firm, które są ważnymi pracodawcami, wspierającymi i promującymi zatrudnienie, które umożliwiają rozwój przedsiębiorczości, a także angażują się w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.

"Cieszę się, że DRUTEX po raz kolejny został wyróżniony w tak prestiżowym rankingu. Zajęliśmy drugie miejsce wśród najprężniej działających firm województwa pomorskiego, co jest nie lada wyczynem. Swoją pozycje na rynku budujemy od lat, inwestujemy w potencjał, produkty, ludzi, profesjonalizm działania. Dzięki temu dziś możemy pochwalić się stabilną pozycją na rynku polskim i za granicą, bo od wielu lat w Europie jesteśmy liderem jeśli chodzi o produkcję okien pionowych z PVC." - mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A.

Uroczysta Gala wręczenia dyplomów "Filary Polskiej Gospodarki" odbyła się 23 maja br. w Warszawie.
DRUTEX S.A. jest największym  producentem stolarki okienno - drzwiowej w Europie. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i  obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie. 

W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, DRUTEX posiada, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety.  Firma, jako jedna z niewielu w branży, jest również producentem szyb zespolonych oraz wytwarza własne profile PVC - GL System. Obecnie potencjał przedsiębiorstwa pozwala na produkcję 5000 okien na dobę, co czyni firmę niekwestionowanym liderem w branży stolarki w Europie. Jednocześnie produkty firmy charakteryzują się zaawansowaniem technologicznym i innowacyjnością, dzięki czemu wyznaczają standardy na międzynarodowym rynku stolarki i odpowiadają wymaganiom klientów.

Spółka jest firmą nowoczesną, stosującą w procesie produkcyjnym najnowsze rozwiązania technologiczne dopasowane do oczekiwań Klientów. Produkty znajdują uznanie w oczach nabywców, dzięki doskonałym rezultatom w zakresie energooszczędności jak również nowoczesnemu designowi i ponadprzeciętnej funkcjonalności, co jest odzwierciedlone w licznych nagrodach i wyróżnieniach, takich jak: Złoty Laur Klienta, Ambasador Polskiej Gospodarki, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Top Builder, Diament Forbesa, Medal Europejski, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Dobra Firma, Zielona Marka i wiele innych.

Celem firmy jest tworzenie najnowocześniejszych produktów, inwestycje w innowacyjne rozwiązania i budowanie dynamicznej sieci sprzedaży gwarantującej optymalizację podaży i procesów zaopatrzenia wciąż powiększającej się bazy Klientów.

Siedziba firmy znajduje się w Bytowie, w woj. pomorskim. Tam też znajduje się centrum logistyczne Spółki dysponujące flotą ponad 180 nowoczesnych pojazdów, dzięki czemu, w połączeniu ze sprawnością działania, firma zapewnia najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień (do 7 dni w całej Europie), co zdecydowanie wyróżnia firmę  na rynku.

W 2013 roku firma osiągnęła przychód na poziomie 480 mln zł, a działalność eksportowa firmy sięgnęła ponad 50%. Firma jest jednym z największych pracodawców w województwie i zatrudnia  ponad 1840 osób. Dynamiczny wzrost przychodów i zatrudnienia jest wynikiem rosnącego popytu na produkty firmy. Obecnie DRUTEX realizuje jedną z najważniejszych inwestycji w historii firmy, związaną z budową Europejskiego Centrum Stolarki, wartą w sumie ok. 200 mln zł.. Pierwszy etap inwestycji  firma planuje oddać w II kwartale  2014 roku, co pozwoli firmie na podwojenie mocy produkcyjnych.

DRUTEX S.A. jest również firmą społecznie odpowiedzialną, a polityka społecznej odpowiedzialności biznesu jest wpisana w strategię działania firmy. Spółka angażuje się w akcje mające na celu wspieranie potrzebujących. DRUTEX wspiera m.in. Fundację Kiwanis, pomagając dzieciom chorym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Firma pomogła również podopiecznym Fundacji „Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego. Poza tym angażuje się w lokalne inicjatywy. Dzięki temu dziś, DRUTEX postrzegany jest jako firma rzetelna, uczciwa i otwarta na potrzeby społeczeństwa.

źródło: Drutex