PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-11-27
Więcej ciepła w domu z OKNOPLAST
Tylko do 31 grudnia trwa specjalna promocja OKNOPLAST, w której można uzyskać nawet do 42% rabatu na zakupione okna, drzwi i rolety.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

Tylko do 31 grudnia trwa specjalna promocja OKNOPLAST, czołowego producenta stolarki PVC w Europie, w której można uzyskać nawet do 42% rabatu na zakupione okna, drzwi i rolety. Jest to także znakomita okazja dla klientów pragnących uchronić swój dom przed stratami energii cieplnej w czasie zimowych chłodów.

Który model okna wybrać?

Szeroka gama produktów OKNOPLAST umożliwia wybór okien odpowiednich do wnętrza zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i estetyki wykonania. Ze względu na wysokie walory termoizolacyjne, w nadchodzącym sezonie warto rozważyć wymianę okien na systemy Winergetic Platinium oraz Platinium Evolution2. Spełniają one wymagania domu energooszczędnego, zaś model Winergetic Premium Passive wymagania budownictwa pasywnego, m.in. poprzez zastosowanie innowacyjnego wzmocnienia termicznego SpaceBlock. Jego elementami są tradycyjne wzmocnienie stalowe, połączone z aerożelem oraz pianką poliuretanową. W przypadku, gdy istotny jest styl okna spójny z wnętrzem, warto wybrać system Platinium Evolution1. Produkt ten posiada elegancki, zaokrąglony kształt skrzydła, można go także wyposażyć w niewidoczne zawiasy okienne, podkreślające dodatkowo estetykę wykonania. System Koncept to natomiast rozwiązanie dla miłośników klasycznego wyglądu okien, zaprojektowany z zachowaniem wysokiej funkcjonalności i dostępny w zróżnicowanej kolorystyce.

Platinium Evolution2 i Winergetic Premium z pakietem 4 Xglass

Dodatkową innowacją produktową jest nowoczesny pakiet szybowy 4 Xglass w autorskich profilach OKNOPLAST, czyli Platinium Evolution2 oraz Winergetic Premium. Nowy pakiet szybowy umożliwia osiągnięcie nie tylko lepszego parametru przenikania ciepła Ug, ale również lepszego parametru izolacyjności akustycznej Rw. Produkt ten zapewnia doskonałą termoizolację, a specjalnie zaprojektowane, nowoczesne powłoki gwarantują doskonałą przejrzystość o parametrach Lt=74 % - dzięki czemu nie występuje tzw. „efekt brudnych firanek" - wyjaśnia Grzegorz Bułat, kierownik Działu Technologicznego OKNOPLAST.


Nie tylko szczelne okna

Aby wyeliminować straty energii cieplnej w czasie zimy, warto zadbać również o odpowiedni model drzwi. W ofercie grupy OKNOPLAST dostępne są nowoczesne drzwi ALUHAUS, które charakteryzuje wysoka izolacyjność termiczna oraz wodo- i wiatroszczelność. Produkty te dostępne są w wielu wzorach i w zróżnicowanej palecie barw, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do każdego stylu architektonicznego. Drzwi ALUHAUS są także idealnym wyposażeniem domów pasywnych i energooszczędnych. Wyróżnia je przy tym wysoki system zabezpieczenia antywłamaniowego, wynikający z wzmocnienia profili skrzydła stalą do 3 mm, zasuwnicą o trzech punktach ryglowania oraz zawiasami zabezpieczającymi przed ściągnięciem skrzydła. Drzwi te można wyposażyć dodatkowo w antywłamaniową wkładkę na klucz czy szybę antywłamaniową. Aluminium to materiał, który nie wymaga konserwacji i jest bardzo odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne, dzięki czemu drzwi Aluhaus wyróżniają się dużą trwałością oraz komfortem użytkowania.

Profesjonalny montaż

Zatrzymanie ciepła w domu umożliwiają nie tylko odpowiednio dobrane, ale też prawidłowo zamontowane okna i drzwi. Partnerzy handlowi OKNOPLAST zapewniają profesjonalną usługę montażu, która pozwala na zachowanie wysokich parametrów technicznych produktów OKNOPLAST. Specjalistyczna wiedza oraz ponad dwudziestoletnie doświadczenie gwarantują wysoką jakość usług montażowych.OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 10 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W krajach tych spółka posiada rozbudowaną sieć ponad 1800 partnerskich salonów sprzedaży. Firma została uhonorowana przez ambasadę RP we Francji, jako „Najlepszy Polski Exporter" produktów do tego kraju.

Od stycznia 2012 OKNOPLAST jest Top Sponsorem włoskiego klubu Inter Mediolan. Od sezonu 2009/2010 roku firma jest głównym sponsorem pierwszoligowej drużyny Puszcza Niepołomice. OKNOPLAST wspiera także Akademię AS Progres, pod patronatem Jerzego Dudka, organizującą zajęcia sportowe dla dzieci. Działania marketingowe firmy zostały docenione w prestiżowych konkursach m.in. Impactor, czy The Champs Awards.

W czerwcu 2013 roku firma ogłosiła utworzenie Grupy OKNOPLAST, w skład której wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus. Pozwala to na jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów. OKNOPLAST działa w segmencie Top Premium. W portfolio firmy znajdują się okna i drzwi zewnętrzne PVC, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Spółka uruchomiła również produkcję własnych pakietów szybowych. Jako jedna z nielicznych firm OKNOPLAST oferuje autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką m.in. zastrzeżone wzorem wspólnotowym kształty profili okien z serii Platinium i Winergetic Premium oraz klamki i okucia z serii dESIGN+.Produkty firmy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. WnD zajmuje się produkcją okien z segmentu ekonomicznego plus - o niższej cenie, ale wysokiej jakości. Siedziba firmy wraz z biurem, halami produkcyjnymi i magazynami o łącznej powierzchni 13 000 m² znajduje się w Rąbieniu pod Łodzią. Trzonem działalności Aluhaus są natomiast aluminiowe okna, drzwi wejściowe, fasady i ogrody zimowe. Produkty firmy nabyć można na terenie całej Polski.

W trakcie swej kilkunastoletniej działalności, OKNOPLAST wypracował pozycję firmy wytyczającej nowe trendy, marki, która stała się synonimem najwyższej jakości. Jako pierwszy w Europie wdrożył nowe, innowacyjne rozwiązania, które obecnie funkcjonują, jako standardy w całej branży okien PVC, m.in. pięciokomorowy profil, szyba U=1,0, niski próg z PVC do okien balkonowych, czy też brązowa uszczelka z EPDM. W ostatnim czasie firma jako pierwsza wprowadziła tak unikalne produkty jak okno ColorFull czy Winergetic Premium Passive z barierą termiczną SpaceBlock, w której wykorzystano m.in. aerożel - materiał izolacyjny wykorzystywany przy budowie statków kosmicznych.

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 38 100 m2. Globalna liczba klientów przez 19 lat działalności przekroczyła 1,1 mln. Aktualnie w firmie pracuje ponad 1000 osób.

Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE. Firma została odznaczona również certyfikatem „Zielone okno", potwierdzającym, że produkt nie zawiera rtęci, a w konsekwencji nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom. Były to m.in.: Godło Promocyjne „Teraz Polska", „Budowlana Marka Roku 2013", „TopBuilder 2013", „Lider Rynku 2012", Premium Brand 2011 dla najbardziej cenionej marki czy „Złoty Laur Klienta 2011".

OKNOPLAST przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy". Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast