PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-04-23
Pierwsze w Europie testy mocy okna z wykorzystaniem samolotu!
W dniu 23 kwietnia w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się wyjątkowa konferencja prasowa, w czasie której Grupa OKNOPLAST ...

OKNOPLAST Sp. z o.o.
Ochmanów 117
32-003 Podłęże

tel. 12 279 71 71
fax 12 279 71 72
biuro@oknoplast.com.pl
www.oknoplast.com.pl

» więcej o firmie

W dniu 23 kwietnia w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się wyjątkowa konferencja prasowa, w czasie której Grupa OKNOPLAST przedstawiła najnowszy system okienny Prolux. Zarówno prezentacja innowacyjnego produktu, którego nazwę można rozumieć jako sprzyjający światłu, jak i formuła spotkania zorganizowane zostały z dużym rozmachem. Główną atrakcją wydarzenia była pierwsza w Europie i prawdopodobnie na świecie próba wytrzymałości okna z wykorzystaniem zabytkowego samolotu PWS-26.

Nowa era w stolarce otworowej

Miejsce konferencji zatytułowanej Fani przestrzeni zostało wybrane przez OKNOPLAST nieprzypadkowo. To, co łączy bowiem okno Prolux z lotnictwem to przestrzeń, którą ceni sobie każdy, a dla wielu jest ona synonimem luksusu. Drugim powodem była zgodność minimalizmu i nowoczesności bryły jednego z najbardziej uznanych obiektów architektonicznych w Polsce z estetyką produktów OKNOPLAST. Podkrakowskie przedsiębiorstwo w imię zasady less is more od ponad 20 lat dostarcza klientom produkty o wyjątkowym designie, które dzięki najwyższej jakości i innowacyjności wyznaczają nowe standardy w branży.

Wypracowane przez lata doświadczenia nauczyły nas słuchać rynku i wyprzedzać jego oczekiwania. Jako pierwsi wprowadziliśmy ponad 30 innowacyjnych rozwiązań, takich jak m.in. technologia Space Block czy pakiet szybowy 4Xglass, które zyskały uznanie wśród polskich oraz zagranicznych klientów. Bycie pionierem zobowiązuje, dlatego mogę śmiało powiedzieć, że otwieramy dziś po raz kolejny nową erę w branży okiennej: system Prolux - więcej światła w Twoim domu! - powiedział Mikołaj Placek, prezes OKNOPLAST, witając zebranych gości.


Co wyróżnia system Prolux?

Prolux - więcej światła w Twoim domu!

Prolux to kolejne innowacyjne rozwiązanie OKNOPLAST, które łączy w sobie wszystkie kluczowe elementy, jakie powinno zawierać nowoczesne okno: maksymalną obecność światła połączoną ze świetnym designem i parametrami izolacji termicznej, akustycznej oraz antywłamaniowej. Nowe okno wyróżnia między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC, co gwarantuje pozyskanie większej ilości naturalnego światła słonecznego. Nowatorski system jest pierwszym tego typu produktem na polskim rynku stolarki otworowej. Na wpływ odpowiedniej ilości światła na samopoczucie zwrócił uwagę psycholog, Karol Łojek, TVN:

Wpływ światła słonecznego na procesy fizjologiczne i psychiczne jest nieoceniony. Fakt, że rano w sypialni wita nas promyk słońca ma wpływ na to, czy danego dnia będziemy podchodzić wesoło i radośnie do życia, czy będziemy szczęśliwsi, bardziej cierpliwi dla innych ludzi i czy odniesiemy sukces zawodowy.

Dodatkowo, dzięki większej ilości ciepła wpadającego przez szybę, okno Prolux umożliwia poprawę bilansu energetycznego, pozwalając na mniejsze zużycie energii potrzebnej na ogrzanie pomieszczenia.

Innowacyjny design

Prolux posiada unikalny, zaprojektowany przez OKNOPLAST kształt, inspirowany wcześniejszą linią okien Platinium, jednak znacznie bardziej minimalistyczny i nowoczesny. Dostępne w nowym kolorze Sheffield Oak okno stanowi odpowiedź na współczesne trendy architektoniczne, w których kluczową rolę odgrywają światło i przestrzeń. Potwierdzili to w swoich wypowiedziach niezależni eksperci.

Obecne trendy w architekturze dążą do tego, aby zapewnić jak najlepsze połączenie zewnętrznej części budynku z jego wnętrzem, a dzieje się to poprzez zastosowanie bardzo dużych przeszkleń z udziałem jak najmniejszych profili - chodzi o zmniejszenie bariery pomiędzy otaczającym nas światem a wnętrzem budynku, co zdecydowanie poprawia funkcjonowanie człowieka i estetykę wnętrza. - powiedział Dariusz Dygutowicz z DDD Architekci.

Zalety nowego systemu podkreślił również włoski designer przemysłowy Giuseppe Bencivenga. Jego zdaniem istotną cechą w projektowaniu budynków jest obecnie design minimalistyczny: Uważam, że w projektowaniu stolarki okiennej bardzo istotnym elementem jest i będzie umożliwienie wpuszczenia jak największej ilości światła do pomieszczenia mieszkalnego. Żyjemy w przestrzeniach miejskich, gdzie jest mało światła. Posiadanie okna, które pozwalałoby na przepuszczanie większej ilości światła stanowi ogromną zaletę.


Nowoczesne okucia ProLight

System Prolux został wyposażony w okucia ProLight będące najnowszą generacją okuć firmy Winkhaus. Skrzydło rozwierno-uchylne posiada funkcję regulacji uchyłu „FOUR Seasons", co podnosi komfort wietrzenia pomieszczeń przez cały rok. Ergonomia nowych okuć sprawia, że okno podczas codziennego użytkowania pracuje lżej, a jego wygląd jest nowoczesny i estetyczny.

Testy na najwyższym poziomie

Pomimo smuklejszych profili okiennych, parametry techniczno-użytkowe systemu Prolux prezentują bardzo wysoki poziom.

Konstrukcja najnowszego systemu OKNOPLAST daje możliwość stosowania pakietów szybowych: bezpiecznych i antywłamaniowych, w tym dwukomorowych. Ponadto w oknie zastosowano autorskie wzmocnienie wykonane z wielokrotnie giętej stali, które zapewnia sztywność i stabilność konstrukcji, pozwalając jednocześnie na projektowanie okien o dużych gabarytach - wyjaśnił Grzegorz Bułat, kierownik technologii OKNOPLAST.

Na potwierdzenie wytrzymałości okna Prolux w różnych warunkach, zaproszeni goście uczestniczyli w nietypowej prezentacji. W czasie oryginalnych testów w praktyczny sposób można było sprawdzić wytrzymałość nowego systemu pod względem odporności na obciążenie wiatrem, dźwięk czy termoizolację. Najwięcej emocji wzbudziła - przeprowadzona po raz pierwszy w Europie i prawdopodobnie na świecie - próba z użyciem zabytkowego samolotu PWS-26. Na drugim stanowisku badawczym wyposażonym w symulator nasłonecznienia, uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia okna pod kątem nagrzewania się konstrukcji okiennych. Trzeci test, który odbył się w specjalnej komorze badawczej, polegał na badaniu parametrów systemu Prolux w zakresie wodoszczelności i przepuszczalności powietrza według normy PN-EN 14351.


Na zakończenie, uczestnicy mieli okazję poznać bliżej wyjątkowe zasoby Muzeum Lotnictwa w czasie spaceru szlakiem najważniejszych eksponatów.

Prolux to autorski projekt OKNOPLAST, chroniony dwoma zgłoszeniami patentowymi, m.in. odnośnie umiejscowienia stali zbrojeniowej w skrzydle. Okna Prolux dostępne są w ofercie OKNOPLAST-u od kwietnia br. Obowiązuje na nie siedmioletnia gwarancja.OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 10 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W krajach tych spółka posiada rozbudowaną sieć ponad 1800 partnerskich salonów sprzedaży. Firma została uhonorowana przez ambasadę RP we Francji, jako „Najlepszy Polski Exporter" produktów do tego kraju.

Od stycznia 2012 OKNOPLAST jest Top Sponsorem włoskiego klubu Inter Mediolan. Od sezonu 2009/2010 roku firma jest głównym sponsorem pierwszoligowej drużyny Puszcza Niepołomice. OKNOPLAST wspiera także Akademię AS Progres, pod patronatem Jerzego Dudka, organizującą zajęcia sportowe dla dzieci. Działania marketingowe firmy zostały docenione w prestiżowych konkursach m.in. Impactor, czy The Champs Awards.

W czerwcu 2013 roku firma ogłosiła utworzenie Grupy OKNOPLAST, w skład której wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus. Pozwala to na jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów. OKNOPLAST działa w segmencie Top Premium. W portfolio firmy znajdują się okna i drzwi zewnętrzne PVC, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Spółka uruchomiła również produkcję własnych pakietów szybowych. Jako jedna z nielicznych firm OKNOPLAST oferuje autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką m.in. zastrzeżone wzorem wspólnotowym kształty profili okien z serii Platinium i Winergetic Premium oraz klamki i okucia z serii dESIGN+.Produkty firmy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. WnD zajmuje się produkcją okien z segmentu ekonomicznego plus - o niższej cenie, ale wysokiej jakości. Siedziba firmy wraz z biurem, halami produkcyjnymi i magazynami o łącznej powierzchni 13 000 m² znajduje się w Rąbieniu pod Łodzią. Trzonem działalności Aluhaus są natomiast aluminiowe okna, drzwi wejściowe, fasady i ogrody zimowe. Produkty firmy nabyć można na terenie całej Polski.

W trakcie swej kilkunastoletniej działalności, OKNOPLAST wypracował pozycję firmy wytyczającej nowe trendy, marki, która stała się synonimem najwyższej jakości. Jako pierwszy w Europie wdrożył nowe, innowacyjne rozwiązania, które obecnie funkcjonują, jako standardy w całej branży okien PVC, m.in. pięciokomorowy profil, szyba U=1,0, niski próg z PVC do okien balkonowych, czy też brązowa uszczelka z EPDM. W ostatnim czasie firma jako pierwsza wprowadziła tak unikalne produkty jak okno ColorFull czy Winergetic Premium Passive z barierą termiczną SpaceBlock, w której wykorzystano m.in. aerożel - materiał izolacyjny wykorzystywany przy budowie statków kosmicznych.

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 38 100 m2. Globalna liczba klientów przez 19 lat działalności przekroczyła 1,1 mln. Aktualnie w firmie pracuje ponad 1000 osób.

Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE. Firma została odznaczona również certyfikatem „Zielone okno", potwierdzającym, że produkt nie zawiera rtęci, a w konsekwencji nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom. Były to m.in.: Godło Promocyjne „Teraz Polska", „Budowlana Marka Roku 2013", „TopBuilder 2013", „Lider Rynku 2012", Premium Brand 2011 dla najbardziej cenionej marki czy „Złoty Laur Klienta 2011".

OKNOPLAST przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy". Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

źródło: Oknoplast