PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2008-09-15
Soudal - najlepszy według konsumentów
Zakończyła się czwarta edycja ogólnopolskiego programu Laur Konsumenta, który od kilku lat wyłania najpopularniejsze marki i produkty w Polsce.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie
W kategorii „profesjonalne piany i silikony” Laur Konsumenta – Odkrycie Roku 2008 otrzymała firma Soudal - czołowy światowy producent pianek montażowych oraz mas uszczelniających.


To już druga nagroda w tym roku dla firmy, po tytule Budowlanej Marki Roku w kategorii „piany i silikony”. Jej pozycję potwierdzają także liczby – w 2007 roku Soudal Polska odnotował aż o 16 % wyższe obroty w stosunku do roku poprzedniego. Sukces firmy wynika z innowacyjnych rozwiązań i wysokiej jakości produktów wytwarzanych w europejskich zakładach koncernu zgodnie z wymaganiami ISO 9001.2000. Soudal jest czołowym światowym producentem pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. W laboratoriach firmy powstała między innymi nowatorska formuła pian poliuretanowych do niskich temperatur oraz pian niskorozprężnych o najwyższych współczynnikach izolacyjności. Ich doskonałe parametry techniczne zostały potwierdzone w badaniach przeprowadzonych przez niezależny Instytut Techniki Okiennej IFT Rosenheim. Koncern działa od 40 lat, a obecny jest w 100 krajach na 6 kontynentach. Polska spółka powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie. W najbliższym czasie Soudal planuje dalszy rozwój na wschodzie Europy. Wiosną tego roku został wmurowany kamień węgielny pod budowę pierwszej fabryki Soudal w Polsce - w Pionkach (woj. mazowieckie).

– Nagroda ta jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem, gdyż przyznawana jest przez klientów, czyli tych, dla których tworzymy piany i silikony najwyższej jakości. Jak widać jesteśmy za to doceniani, z czego jestem bardzo dumny. Jednocześnie wyróżnienie to motywuje nas jeszcze bardziej do udoskonalania naszych produktów – mówi Andrzej Kaczor, Dyrektor Zarządzający Soudal Sp. z o.o.

Laur Konsumenta to największy program konsumencki w kraju, pozwalający wyłonić co roku najpopularniejsze produkty i marki w prawie 300 kategoriach. Jego organizatorem jest Grupa Media Partner, wydawca m.in. dodatku do „Rzeczpospolitej” ; „Rzecz o Biznesie” oraz dodatku do „Gazety Prawnej” ; „Przegląd Gospodarczy”. Merytoryczną opiekę nad konkursem sprawuje Instytut Gallupa, najstarsza na świecie jednostka badania opinii społecznej na świecie. Badania te pozwalają określić zarówno poziom rozpoznawalności danej marki oraz poznać podstawowe opinie o niej. Konsumenci odpowiadają na pytania o najczęściej wybierane produkty, ich ocenę oraz o to, które z nich najchętniej polecają znajomym. Ponieważ wyboru dokonują sami klienci, nagroda w konkursie odzwierciedla tendencje na rynku i wyłania liderów w swoich kategoriach.Firma Soudal została założona w 1966 roku w Turnhout w Belgii przez Vic’a Swerts’a. Dziś koncern jest światowym liderem na rynku pian poliuretanowych, a jego produkty na bazie MS Polymer znajdują uznanie zarówno w segmencie skierowanym do majsterkowiczów jak i odbiorców profesjonalnych. Soudal wyznacza nowe kierunki rozwoju w wielu segmentach branży chemicznej i budowlanej. Jest obecny na wszystkich kontynentach, w ponad 100 krajach świata.

informacja na podstawie materiałów: Soudal