PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-01-13
Obierz kurs na design, czyli co łączy nowoczesne okna i kolory Pantone 2021
Okna w odcieniach szarości sprawdzą się zarówno w nieco surowych, industrialnych wnętrzach, miejskich loftach, nowoczesnym minimalizmie ...

OknoPlus Sp. z o.o.
Libertów, ul. Zgodna 55
30-444 Kraków

tel. 12 277 57 00
fax 12 277 58 00
biuro@oknoplus.com.pl
www.oknoplus.com.pl

» więcej o firmie

Jeszcze do niedawna wybór był potencjalnie prosty - gramy bezpiecznie i stawiamy na biel lub idziemy na całość i wybieramy fakturę drewna. Na szczęście czasy, w których okna traktowane były wyłącznie jako element budowlany, a paleta możliwości kończyła się na kilku nieciekawych rozwiązaniach, odeszły w zapomnienie. Dziś w wyborze wykończenia czy barw ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia, której i w tym roku nie zabrakło Instytutowi Pantone! Na wybiegach, w aranżacjach wnętrz i nowoczesnej stolarce będzie królował naprawdę niezwykły duet - kojący Ultimate Grey i optymistyczny Illuminating Yellow.

Okna na miarę XXI wieku? Mniej znaczy więcej!

Brzmi przewrotnie, ale nie sposób się nie zgodzić. Od kilku sezonów serca architektów i inwestorów bez dwóch zdań podbija zacieranie się granic między tym, co w środku i na zewnątrz. Stąd w nowoczesnych projektach okien główne role grają: wielkogabarytowe szkło, smukła rama, ukryte elementy konstrukcyjne i nienachalne akcesoria. Takie połączenie nie tylko idealnie doświetli każde wnętrze, ale z powodzeniem połączy dom z werandą, tarasem lub ogrodem. - Coraz węższe profile (110 mm w Reveal czy Morlite), całoszklane okna narożne bez szerokiego łącznika, czy innowacyjne szyby - im większe okno i pozbawiona podziałów tafla szkła, tym lepiej - podkreśla Dawid Mickiewicz, Kierownik Marketingu OknoPlus. Mówiąc o niegasnących trendach nie można zapomnieć o aluminium, które wyniosło możliwości projektowe na zupełnie nowy poziom. Statyka metalu i jego mały ciężar własny pozwalają na tworzenie zupełnie niebanalnych konstrukcji. W ten sposób duże przeszklenia stają się... jeszcze większe!


Co ma ALU do... Pantone?

Okno aluminiowe to prawdziwy kameleon branży stolarskiej - bez problemu dopasujemy je do każdego wnętrza, a możliwości wykończenia są niemal nieograniczone. Może wyglądać jak ciepłe drewno lub surowy metal. Z łatwością nadamy mu również dowolny odcień z palety kolorów RAL. Zatem jeśli chcemy, by było naprawdę modnie postawmy na tegoroczny wybór Instytutu Pantone - spokojną, kojącą szarość Ultimate Grey. Oszczędny w przekazie Ultimate Grey nie skupia na sobie uwagi, ale jest jak budująca fundament skała - sprzyja spójności projektu i pozwala na realizację dalszych wizji architektonicznych. A to dopiero początek opcji. - W naszej ofercie znaleźć można propozycję stolarki dwukolorowej - tu profile mają różną kolorystykę na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Możemy wówczas tak dopasować kolor okien, by komponował się z elewacją budynku, nie rezygnując przy tym z wymarzonych barw we wnętrzach - podkreśla Dawid Mickiewicz, Kierownik Marketingu OknoPlus. A jeśli i to okaże się niewystarczające, do dyspozycji mamy kolory strukturalne IGP i TIGER, Folie renolit czy powłoki anodowane: gold, silver, champagne, inox, bronze, olive, black.

Okna w odcieniach szarości sprawdzą się zarówno w nieco surowych, industrialnych wnętrzach, miejskich loftach, nowoczesnym minimalizmie, a także w aranżacji scandi, która od lat nie daje się zrzucić z podium najmodniejszych trendów kompozycyjnych.


Siła kontrastu

Z pozoru z dwóch różnych światów, jeden stonowany i spokojny, drugi - wyrazisty i świeży. Ultimate Grey i Illuminating Yellow to jednak duet ze wszech miar doskonały, który pozwala stworzyć zarówno subtelną kompozycję, jak i zaskakujące, graficzne wnętrze. Jeśli jesteście fanami minimalizmu postawcie na szare profile okienne i szare ściany, a żółć niech zagości w pomieszczeniu w postaci kwiatów lub subtelnych elementów dekoracyjnych. Ci, którzy lubią zaszaleć, mogą wybrać żółte meble, cytrusowe lampy i wyróżniające się dywany, które zagwarantują efekt WOW zbudowany na niebanalnych kontrastach.

Kolory Pantone i stolarka firmy OknoPlus? Dlaczego nie! Rozwój technologii i rosnące możliwości produkcyjne pozwalają dziś inaczej spojrzeć na projekt domu - okna i ich kolor stają się ważnym elementem dekoracyjnym, wpływającym na architekturę oraz aranżację wnętrz. Przecież ramy nie muszą być wyłącznie białe!

źródło: OknoPlus