PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2023-09-05
Drutex pomaganie ma we krwi
Drutex S.A., wiodący producent okien, drzwi i rolet w Europie, włączył się w szczytną akcję honorowego oddawania krwi.

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

Drutex S.A., wiodący producent okien, drzwi i rolet w Europie, włączył się w szczytną akcję honorowego oddawania krwi. Tylko podczas dwóch pierwszych wizyt mobilnego punktu poboru na terenie firmy, pracownicy oddali niemal 50 litrów krwi.

Drutex, jeden z największych pracodawców na Pomorzu, zatrudniający blisko 4000 osób, od kilku lat wspiera akcje promocyjne Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku. Teraz do firmy przyjechał mobilny punkt poboru krwi. Podczas dwóch pierwszych wizyt, 25 sierpnia i 1 września, ponad 100 pracowników spółki oddało w sumie blisko 50 litrów krwi.

- Zainteresowanie udziałem w akcji wśród naszej załogi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. To niezwykle budujące. Drutex od wielu lat jest zaangażowany w projekty CSR, ale w to szlachetne przedsięwzięcie włączyli się bezpośrednio nasi pracownicy, przyczyniając się do ratowania zdrowia i życia potrzebujących. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Już po pierwszej, rekordowej zbiórce krwi, zdecydowaliśmy o organizacji kolejnych wizyt krwiobusa, aby każdy zainteresowany mógł dołączyć do tej szczytnej akcji - powiedział Adam Leik, dyrektor ds. kadr w firmie Drutex.

Regularnie honorowo krew oddaje około 300 pracowników firmy Drutex. Ostatnia akcja spowodowała, że do tej grupy dołączyło kilkudziesięciu kolejnych.

- Podczas jednego dnia możliwe jest pobranie krwi maksymalnie od około 60 osób, dlatego też wspólnie z RCKiK w Słupsku już zaplanowaliśmy przyjazdy mobilnego punktu poboru w kolejnych miesiącach tego roku. To też odpowiedź na sygnały płynące od naszych pracowników, którzy raz na 2 lub 3 miesiące mogą być dawcami, a - jak twierdzą - organizacja akcji na terenie firmy jest dla nich znaczącym ułatwieniem - dodał A. Leik.

Kolejne przyjazdy krwiobusa zaplanowano na 20 października, 10 i 24 listopada oraz 1 grudnia. W podziękowaniu za tak duży udział w akcji, decyzją Zarządu bytowskiej spółki, każdy z pracowników oddających krew otrzymuje voucher zakupowy.

Drutex to firma działająca od niemal 40 lat. Od początku wspiera wiele przedsięwzięć z zakresu CSR, zarówno na rynku lokalnym, krajowym jak i międzynarodowym. Firma corocznie angażuje się w przedsięwzięcia związane z ochroną zdrowia, ekologią, nauką bezpieczeństwem, edukacją dzieci i młodzieży, rozwojem sportu i kultury, wsparciem osób niepełnosprawnych czy też szeroko rozumianą działalnością charytatywną.