PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2023-09-12
Załogę PAGEN łączą więzy krwi
Producent okien PAGEN, drzwi, rolet, pergol i bram garażowych po raz kolejny zorganizował akcję krwiodawstwa na terenie zakładu produkcyjnego

PAGEN sp. z o.o.
Gnojnik 393
32-864 Gnojnik

tel. 14 686 99 19
biuro@pagen.pl
www.pagen.pl

» więcej o firmie

Załodze firmy PAGEN oddawanie krwi już na dobre „weszło w krew". Producent okien, drzwi, rolet, pergol i bram garażowych po raz kolejny zorganizował akcję krwiodawstwa na terenie zakładu produkcyjnego, a swoim zaangażowaniem i konsekwencją inspiruje inne firmy z branży stolarki otworowej.

Akcję „Krewniacy #DoDzieła" w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi już po raz czwarty koordynowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Darem życia w ramach tej akcji podzielili się przedstawiciele produkcji, działów handlowych, księgowości, technologii, serwisu, marketingu, logistyki, a także dyrekcji i zarządu.

- Wspólny i szlachetny cel integruje i jest okazją do nawiązywania relacji, które łączą więzy krwi. Kiedy kilka lat temu aktywnie włączyliśmy się w ideę krwiodawstwa, dążyliśmy do zintegrowania naszej branży wokół tego szczytnego przedsięwzięcia. Cieszę się, że dzisiaj dla wielu jesteśmy przykładem skutecznego budowania zaangażowania zespołu wokół szlachetnego celu - powiedziała Katarzyna Chamioło, Prokurent PAGEN Sp. z o.o., koordynująca projekty o charakterze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Szpitale każdego dnia wykonują setki planowych zabiegów oraz skomplikowanych operacji, które wymagają zabezpieczenia dużych ilości krwi. Warto podkreślić, że średnio 1 na 10 osób leczonych w szpitalu potrzebuje krwi. Przy operacjach serca zużywa się ok. 6 jednostek krwi. Podczas operacji z udziałem ofiar wypadków komunikacyjnych konieczne jest ok. 10 jednostek krwi, natomiast przy przeszczepieniu wątroby - ok. 20 jednostek. Żeby uświadomić sobie, jak wiele krwi potrzeba, aby uratować życie jednego człowieka, wystarczy wziąć pod uwagę fakt, że jednorazowe oddanie krwi pełnej przez dawcę to 450 ml, stanowiące tylko jedną jednostkę.

- Krew to bezcenny lek. Jej składniki podawane są pacjentom z chorobami nowotworowymi, kobietom rodzącym, pacjentom wymagającym zabiegów operacyjnych, osobom u których występują braki krwi lub zaburzenia krzepnięcia, osobom po oparzeniach i urazach, a także tym, którzy ulegli wypadkowi. Patrząc na skalę potrzeb nasze zaangażowanie jest wręcz obowiązkowe - tłumaczy Małgorzata Kozdrój z Działu Księgowości, która już po raz kolejny angażuje się w akcję krwiodawstwa firmy PAGEN.

Warto zauważyć, że PAGEN oprócz akcji krwiodawstwa wspiera m.in. działalność UNICEF Polska, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Fundację Rak`n`Roll, a także akcję ONKOODPOWIEDZIALNI - „W trosce o zdrowie pracowników" i inne przedsięwzięcia o charakterze charytatywnym.