PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2023-11-20
Szlachetne… jak szkło! DIAMANT® prawdziwym klejnotem wnętrz
Zastosowanie szkła w pomieszczeniach to już nie tylko kwestia estetyki. Innowacyjne podejście do aplikacji szklanych rozwiązań pozwala wydobyć ...

Saint-Gobain Glass
ul. Szklanych Domów 1
42-530 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 295 40 00
fax 32 295 41 08
www.saint-gobain-glass.com

» więcej o firmie

Zastosowanie szkła w pomieszczeniach to już nie tylko kwestia estetyki. Innowacyjne podejście do aplikacji szklanych rozwiązań pozwala wydobyć przestrzenny potencjał wnętrza, a co za tym idzie - uzyskać wrażenie przestronności i lekkości. Osoby przebywające zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i obiektach mieszkalnych, szukają w nich swobody i komfortu. Szklane tafle wpływają na charakter pomieszczeń i pozwalają czerpać jak najwięcej korzyści z przebywania w nich. Doskonałym przykładem jest szkło ekstra białe DIAMANT®, które za sprawą niezrównanej przezroczystości i szlachetności inspiruje do przełamywania aranżacyjnych schematów.

Subtelna delikatność z efektem „wow"

Czym wyróżnia się ekstra białe szkło DIAMANT®, doceniane szeroko przez architektów i dekoratorów? Przede wszystkim właściwościami wpływającymi na nieograniczone możliwości dekoracyjne wnętrz - optyczną doskonałością, super przezroczystą strukturą tafli, najwyższą estetyką i różnorodnością zastosowań. To szkło bazowe typu float, które posiada wyjątkowo niską zawartość tlenku żelaza, co gwarantuje neutralny kolor krawędzi, przepuszczalność światła na wysokim poziomie, a także niezwykle wierne odwzorowanie barw - białej lub pastelowych na powierzchniach szklanych, emaliowanych, lakierowanych czy tych z sitodrukiem. Efekt? Fenomenalny - rozświetlone, harmonijnie skomponowane, eleganckie wnętrza.

- Szkło ekstra białe DIAMANT® wykazuje się niezwykle wysoką przepuszczalnością światła (LT na poziomie 91% dla grubości 3mm - 8mm). Ale szerokie zastosowanie zyskuje nie tylko dzięki doskonałym parametrom optycznym - wyjaśnia Magdalena Lipińska, Marketing Manager Saint-Gobain Glass. - Produkt może być poddawany laminowaniu, hartowaniu i wzmacnianiu cieplnemu, a także emaliowaniu, piaskowaniu, satynowaniu, lakierowaniu i gięciu. Dzięki temu zyskuje dodatkowe funkcjonalności czy walory estetyczne i może być używany nie tylko w szybach zespolonych czy na fasadach, ale też stanowić świetną bazę licznych rozwiązań wybieranych do wykańczania i urządzania pomieszczeń.

Przeszklenia wykonane na bazie szkła DIAMANT® ucieszą koneserów doskonałego designu i najwyższego komfortu we wnętrzach. Wysoka przepuszczalność energii dla jej optymalnego wykorzystania czy gwarancja dobrego doświetlenia przestrzeni to tylko część jego zalet.

- Szkło DIAMANT® to fundament nowoczesnych aranżacji. Stosowane jest zarówno jako rozwiązanie samodzielne, jak i szkło bazowe do produkcji szkła prysznicowego, szkła z powłoką antyrefleksyjną, całej gamy luster. Może być wykorzystane jako element mebli, balustrady czy ścianki działowe - dodaje Magdalena Lipińska.

Kabina prysznicowa premium

Przeszklona kabina prysznicowa to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale też estetyczne. Jak osiągnąć taki efekt? Z pomocą przychodzi szkło DIAMANT® z powłoką antykorozyjną TIMELESS®, które dba o nieskazitelność przeszklenia niezależnie od upływu czasu. Idealny duet stworzy z kabiną prysznicową typu walk-in. Doskonale wyeksponowane, przezroczyste krawędzie szklanej tafli pozwolą na zachwycającą grę świateł, rozjaśnienie pomieszczenia i wydzielanie stref relaksu przy jednoczesnym efekcie zacierania granic.

- Specjalna powłoka antykorozyjna TIMELESS® pokrywająca powierzchnię szkła prysznicowego chroni taflę przed starzeniem i nadmiernym gromadzeniem osadów z mydła czy kamienia - tłumaczy Magdalena Lipińska. - To także sposób na zapobieganie matowieniu szkła, które w łazience nieustannie narażone jest na wilgoć.

Kabina prysznicowa wykonana z wysoko przeziernego, ekstra białego szkła DIAMANT® dodaje wnętrzu subtelnej delikatności i wprowadza porządek, ofiarując poczucie nieograniczonej niczym przestrzeni, jednocześnie przy funkcjonalnym jej podziale. Grubość tafli nie ma wpływu na percepcję kolorów czy neutralność krawędzi, dzięki czemu to zarówno gwarancja wysokiej jakości szkła, jak i zadowolenia użytkowników.

Eleganckie wykończenie mebli - piękno ekspozycji

Mimo że szkło w świecie mebli nie jest nowością, designerskie realizacje wciąż potrafią zaskakiwać. Witryny, biblioteczki, szafki z przezroczystymi drzwiczkami czy stoły z przeszklonymi blatami to nie tylko idealny sposób eksponowania drobiazgów wpływających na charakter wnętrz, ale także przepis na optyczne powiększenie czy efektowne rozświetlenie „czterech kątów".

- Szkło DIAMANT® jest szczególnie cenione przy produkcji dekoracyjnych i szlachetnych mebli wykonanych z grubego szkła - stwierdza Magdalena Lipińska. - Warto zwrócić uwagę na jego neutralne krawędzie, które w przeciwieństwie do standardowego szkła bazowego float nie mają zielonkawego zabarwienia. Szklane elementy dodają meblom lekkości i wyjątkowości, podkreślając ich unikatowy styl.

Trendy się zmieniają, jednak nowoczesne szkło w meblach niezmiennie uchodzi za ich funkcjonalny i trwały element, który jest również szlachetnym wykończeniem, traktowanym jako must have w projektach wnętrz.

Numer jeden współczesnych aranżacji

Wydzielenie stref w zależności od funkcji, jaką mają pełnić, wpływa na unikatowość kompozycji i zwiększa wygodę użytkowników. Od wnętrz, w których spędzamy dziś nawet 90% doby, oczekujemy m.in. otwartości na otoczenie czy niezmąconego dostępu do światła. Szkło w charakterze np. ścianki działowej pozwala wyeliminować poczucie „zamknięcia" i cieszyć się większą swobodą przebywania w pomieszczeniach. Dlatego w biurach szklana ścianka działowa uwypukla ideę królującego w architekturze minimalizmu, będąc jednocześnie odpowiedzią na wymagania współczesnych użytkowników. Okazuje się, że krystaliczna przezroczystość to nie tylko kwestia estetyki, ale i funkcjonalności czy podkreślenia oryginalności pomieszczenia. A przy tym jeden z elementów wpływających na poprawę naszego samopoczucia.

Trendem, spójnym z wizją kreowania budynków XXI wieku, są również szklane balustrady:

- Architekci i projektanci wnętrz chętnie wykorzystują je w swoich projektach. Ten nowoczesny element wystroju pełni nie tylko funkcję ochronną, ale również optycznie powiększa przestrzeń, dając wiele możliwości aranżacyjnych. Gwarantuje najwyższą estetykę i bezpieczeństwo osobom korzystającym z takiego rozwiązania - dodaje ekspertka.

Szlachetne, piękne, inspirujące... W przypadku szkła do wnętrz możliwości jego użycia są praktycznie nieograniczone. Szkło DIAMANT® sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagana jest niezmienność barwy, unikalny design i najwyższa jakość wykończenia. To niebanalne rozwiązanie, z którym każda przestrzeń nabierze wyrazistego charakteru.