PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2024-03-26
DRUTEX ze światową premierą
DRUTEX w dniach 19-22 marca br. wziął udział w targach Fensterbau Frontale w Norymberdze. Jako jeden z pierwszych na świecie producentów stolarki okienno-drzwiowej zaprezentował ...

DRUTEX S.A.
ul. Lęborska 31
77-100 Bytów

tel. 59 822 91 01
fax 59 822 91 03
drutex@drutex.com.pl
www.drutex.pl

» więcej o firmie

DRUTEX w dniach 19-22 marca br. wziął udział w targach Fensterbau Frontale w Norymberdze. Jako jeden z pierwszych na świecie producentów stolarki okienno-drzwiowej zaprezentował ukryty napęd w ramie systemu tarasowego IGLO-HS.

Fensterbau Frontale, największe w Europie targi poświęcone stolarce okienno-drzwiowej, dla DRUTEXu były niezwykle udane, nie tylko z powodu bardzo wysokiej frekwencji na stoisku o powierzchni 240 m2, ale również za sprawą premierowych nowości.

DRUTEX jako jeden z pierwszych na świecie producentów zaprezentował system tarasowy IGLO-HS z ukrytym w ramie silnikiem firmy SIEGENIA Drive axxent LS.

- „Po raz pierwszy, zarówno napęd przesuwający jak i podnoszący są całkowicie zintegrowane w profilu, a brak dodatkowych widocznych elementów lub osłon daje mu status prawdziwej gwiazdy designu. Dyskretny przycisk sterujący jest jedynym elementem wskazującym na to, że mamy do czynienia z elementem automatycznym. Największą zaletą napędu DRIVE axxent LS jest wygoda obsługi: począwszy od diody w przycisku sterującym, przez cichą pracę, po skrócenie czasu podnoszenia skrzydła do zaledwie 3 sekund." - mówi Maciej Galas, Kierownik Regionu Polska Zachodnia w firmie SIEGENIA GROUP.

Drugą przygotowaną przez DRUTEX premierą były wielkogabarytowe, nowoczesne drzwi wahadłowo-obrotowe. Spółka oferuje je w wersji z otwieraniem manualnym jak i z elektromotoryczną zasuwnicą, sterowaną za pomocą kontroli. Drzwi w tym systemie mogą osiągnąć wysokość nawet 3,4 metra, a szerokość 1,8 metra.

- „Fensterbau Frontale, największe w Europie targi, były dla nas doskonałą okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań technologicznych w stolarce okienno-drzwiowej DRUTEX. W Norymberdze nawiązaliśmy szereg nowych kontakty biznesowych, które z optymizmem pozwalają nam patrzeć na rozwój naszej sieci sprzedaży w Niemczech." - mówi Paweł Jereczek, dyrektor ds. handlowych w firmie DRUTEX.

Poza nowościami na stoisku nie mogło zabraknąć znanej i cenionej energooszczędnej stolarki PVC - okien Iglo Energy Classic, okien aluminiowych z serii MB oraz hybrydy PVC z aluminium - Iglo Energy Alucover. Ekspozycję uzupełniły systemy tarasowe oraz drzwi z PVC i aluminium, systemy rolet zewnętrznych, żaluzji fasadowych i pergola.

Wśród odwiedzjących ogromne wrażenie, poza ofertą produktową, wywarł czas realizacji zamówień wraz z dostawą, który w DRUTEXie wynosi 7 dni na terenie całej Europy.

DRUTEX, który eksportuje ponad 80% swojej produkcji, na kolejne targi wybiera się do Sztokholmu, gdzie w dniach 23-26 kwietnia odbędzie się event wystawienniczy Nordbygg.