PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2024-03-27
VELUX Commercial uczestniczył w ekologicznej transformacji siedziby L’Oréal w Paryżu
Zespół VELUX Commercial stworzył unikalne oświetlenie dzięki świetlikom modułowym Longlight.

VELUX Commercial Polska Sp. z o.o.
ul. Legii Wrzesińskiej 21
62-300 Września

tel. 61 640 34 10
info@veluxcommercial.pl
www.veluxcommercial.pl

» więcej o firmie

Transformacja historycznego budynku Le Visionnaire - Espace François Dalle, będącego siedzibą Grupy L'Oréal w Paryżu trwała kilka lat. W trakcie renowacji budynku o powierzchni 4200 mkw. zwrócono uwagę na aspekt ekologiczny oraz funkcjonalność. Udział w realizacji zrównoważonych założeń miał także VELUX Commercial.

Firma VELUX Commercial od początku prac brała udział w tworzeniu tej realizacji, postawione przed nią zostały cele zwiększenia dostępności naturalnego światła na najwyższym poziomie budynku tak, aby renderowanie światła było identyczne z tym, które miałoby miejsce podczas przebywania na zewnątrz. To właśnie na najwyższym poziomie prowadzone są badania dotyczące rozwoju farb do włosów, a oświetlenie musi być jak najbardziej naturalne. Nie bez znaczenia był aspekt ekologiczny, ale też wizualny - historyczny budynek wymagał bowiem odpowiedniej oprawy.

- Szybko zdecydowaliśmy się na integrację modułowych świetlików dachowych VELUX. VELUX Commercial dostarczył nam rozwiązanie, które było technicznie i estetycznie spójne z naszym projektem. Profile skrzydeł są identyczne z profilami modułów stałych, a brak widocznych siłowników nadaje świetlikowi wizualną ciągłość i niezwykłą elegancję - mówi Fabio Bezzecchi z agencji architektonicznej Moatti-Riviere.

Zespół VELUX Commercial dla L'Oréal stworzył unikalne oświetlenie dzięki świetlikom modułowym Longlight. Stworzono dwa pasma świetlne ścienne - o nachyleniu 5° (18 modułów, z czego 9 stałych, a 9 otwieranych z funkcją SHEV) oraz nachyleniu 6° (17 modułów - 9 stałych i 8 otwieranych z funkcją SHEV). Świetliki dachowe z funkcją SHEV zapewniają nie tylko naturalną wentylację, ale także chronią podczas pożaru i są elementem systemu oddymiającego.

Świetlik modułowe w paśmie świetlnym ściennym łączą budynki o różnej wysokości z płaskim dachem oraz pionową ścianą u góry. To innowacyjne rozwiązanie, pozwala uzyskać optymalną kontrolę nad dostępnością światła dziennego i wentylacji, poprawiając tym samym warunki bytowe i samopoczucie. Świetliki są standardowo wyposażone w podwójne lub potrójne energooszczędna przeszklenie o doskonałych właściwościach izolacyjnych i akustycznych.

Prace w Le Visionnaire - Espace François Dalle zostały zakończone we wrześniu ubiegłego roku.