PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2009-08-13
Nowy system przesuwny Ponzio
Sliding 1200 to system przeznaczony do wykonywania izolowanych termicznie okien i drzwi przesuwnych, bądź segmentów przesuwnych do elementów zabudowy zewnętrznej.

PONZIO Polska Sp. z o.o.
Cekanowo, ul. Płocka 22
09-472 Słupno

tel. 24 267 50 00
fax 24 267 50 01
ponzio@ponzio.pl
www.ponzio.pl

» więcej o firmie

Firma Ponzio wprowadziła do oferty kolejny, nowoczesny system przesuwny, wyposażony w wiele komfortowych rozwiązań. Uzupełnił on ofertę dotychczasowych systemów przesuwnych Ponzio: Sliding 600 (bez izolacji termicznej) i Sliding 900 TT („ciepły” system przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej – głównie balkonów i loggii).

Sliding 1200 – to system przeznaczony do wykonywania izolowanych termicznie okien i drzwi przesuwnych, bądź segmentów przesuwnych do elementów zabudowy zewnętrznej.

System pozwala na konstruowanie wielkopowierzchniowych elementów, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje większą przestrzeń i światło. Duża powierzchnia otwarcia, prosta obsługa oraz rozwiązanie z niskim progiem sprawiają, że system ten często jest dedykowany nowoczesnym budynkom „bez barier”.


Przekroje systemu Sliding 1200

Zastosowanie okucia podnoszono-przesuwnego pozwala na otwieranie skrzydeł na dowolną szerokość: można je opuścić i ustalić ich pozycję w dowolnym miejscu. Zamontowany system okuć unosi i przesuwa skrzydła o ciężarze do 300 kg. Dopuszczalne wymiary skrzydeł wynoszą 2752 mm x 3300 mm.

System pozwala na zamontowanie wypełnień szklanych (szyby pojedyncze i zespolone), bądź innych o grubości 10 ÷ 36 mm. Głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 50 mm w przypadku skrzydeł i szczeblin oraz 120 mm w przypadku ościeżnic dwutorowych i 153,5 mm w przypadku ościeżnic trzytorowych.

Istotne znaczenie ma także szczelność akustyczna oraz wysoka izolacyjność termiczna. W systemie z niskim progiem skrzydła są obustronnie doszczelnione. Próg jest zintegrowany z szyną jezdną systemu, po której poruszają się wózki zamocowane w sposób pozwalający na zachowanie termiki systemu.

Walory użytkowe systemu korespondują z jego estetycznym wyglądem. Profile aluminiowe są anodowane lub lakierowane. Do wyboru jest cała paleta kolorów RAL oraz dekory imitujące drewno. Łączenie profili wykonuje się przy minimalnej obróbce z wykorzystaniem aluminiowych łączników i akcesoriów dodatkowych. Mechanizm napędowy jest umieszczony w ozdobnej listwie, dzięki czemu jest dyskretnie wkomponowany w całość.

informacja na podstawie materiałów: PONZIO