PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2015-09-03
Wytrzymałe, bez barier, atrakcyjne wizualnie
ALU 5200 do 170 kg od SIEGENIA to nowy standard zapewniający nośność do 170 kg, bez stosowania dodatkowych elementów zabezpieczających.

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
ul. Ossowskiego 64
46-203 Kluczbork

tel. 77 447 77 00
fax 77 447 77 20
info-pl@siegenia.com
www.siegenia.com/pl

» więcej o firmie

Strona zawiasowa ALU 5200 (170 kg)

ALU 5200 do 170 kg od SIEGENIA to nowy standard zapewniający nośność do 170 kg, bez stosowania dodatkowych elementów zabezpieczających. Dzięki temu nasza strona zawiasowa do okien aluminiowych jest niezwykle trwała. Ponadto elementy okuć są w całości wykonane z nierdzewnych materiałów co sprawia, że są niezwykle odporne na niekorzystne wpływy środowiskowe i klimatyczne. Mamy również coś specjalnego dla architektów i planistów: dzięki odpowiedniej konstrukcji zawiasu ramy, system ALU 5200 do 170 kg umożliwia wykonanie drzwi balkonowych z wygodnym przejściem bez barier.  

Wąskie profile - szerokie możliwości aranżacyjne

Nowa strona zawiasowa posiada ciekawe możliwości pod kątem aranżacji i projektowania. Niewielkie wymiary elementów okuciowych umożliwiają stosowanie ich w oknach z wąskimi profilami, z dużymi przeszkleniami dzięki temu do wnętrz wpada więcej światła słonecznego, a jednocześnie zachowany jest wysoki komfort obsługi. Nowością jest możliwość indywidualnego anodowania lub lakierowania widocznych elementów okuć na wybrany kolor, dzięki czemu swobodnie dostosujemy je do koncepcji wnętrza; wrażenia całości dopełnia designerska klamka ALU GLOBE RR.  


Oprócz dużego nacisku jaki położyliśmy na kwestie związane z komfortową obsługą, projektując ALU 5200 do 170 kg skupiliśmy się również na zagadnieniach dotyczących bezpieczeństwa. Standard RC3 zapewnia zwiększoną ochronę przed nieproszonymi gośćmi w razie włamania, a zintegrowany podnośnik skrzydła i elastyczna regulacja 3D zapewniają długofalowe bezpieczeństwo użytkowania. Dopełnieniem możliwości ALU 5200 do 170 kg jest ogranicznik otwarcia. Funkcja ta w szczególności sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, gdzie użytkownicy często nie przykładają dużej wagi do starannej obsługi. Ogranicznik, amortyzując ruch, zapewnia komfortowe i bezpieczne otwieranie skrzydeł, a ponadto skuteczne przytrzymanie skrzydła w dowolnej pozycji otwarcia.

źródło: Siegenia