PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-05-21
Projekt: okno, czyli na co zwrócić uwagę dobierając okna
Wybierając okna i drzwi warto pamiętać, iż są to elementy konstrukcyjne wbudowywane w ściany...

OknoPlus Sp. z o.o.
Libertów, ul. Zgodna 55
30-444 Kraków

tel. 12 277 57 00
fax 12 277 58 00
biuro@oknoplus.com.pl
www.oknoplus.com.pl

» więcej o firmie
... dlatego też niewłaściwy ich dobór oznaczać będzie konieczność przeprowadzenia gruntownych prac budowlanych.  Powinniśmy zatem zwrócić szczególną uwagę na stolarkę już na etapie projektowania domu. Dlaczego właśnie wtedy? – wyjaśnia Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

„Kiedy wybraliśmy już projekt domu, ale jeszcze nie rozpoczęliśmy jego budowy,  warto zweryfikować proponowaną przez architekta stolarkę okienną i drzwiową. Unika się w ten sposób konieczności zmiany już istniejących otworów, minimalizuje „niedoszacowanie” wydatków, eliminuje przypadkowe decyzje. Niestety architekci też nieraz popełniają błędy, a papier wszystko przyjmie” - mówi Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus. „Często spotykaną sytuacją jest proponowanie klientom za wysokich drzwi balkonowych, za wąskich drzwi balkonowych dwuskrzydłowych czy też za szerokich drzwi wejściowych jednoskrzydłowych. Architekci nierzadko proponują również bardzo duże ilości okien o nietypowych kształtach takich jak łuki, trapezy lub koła, które są droższe od tradycyjnych okien prostokątnych, zatem dochodzą nam dodatkowe wydatki”, wyjaśnia Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus. „Zdarza się również, że okna na tej samej kondygnacji nie są równej wysokości lub ich montaż przewidziany jest na różnej wysokości względem wylewek. Najczęściej zdarza się to w sytuacji kiedy np. przechodząc z kuchni do salonu pokonać musimy 2, 3 schody. Skutkiem tego błędu są za wysoko lub za nisko osadzone parapety. Co więcej - w takim przypadku zakłócona zostaje także „linia” elewacji, w związku z czym nasz wymarzony dom nie będzie prezentował się z zewnątrz tak dobrze, jak byśmy chcieli”, dodaje na koniec Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus.

Wybierając telefon komórkowy, z którego korzysta się najczęściej tylko rok wszyscy pytają o dodatkowe funkcje, wyposażenie, układ menu, design, przy wyborze okien rzadziej bywamy tak wnikliwi, a szkoda, bo warto poświęcić im sporo czasu…Firma OKNOPLUS specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OKNOPLUS oferuje okna PCV produkowane na profilach Aktiv Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OKNOPLUS posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OKNOPLUS są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OKNOPLUS. Wieloletnia działalność firmy OKNOPLUS została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008.

informacja na podstawie materiałów: OKNOPLUS