PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-07-23
Pielęgnacja okien PVC – porady praktyczne
Okna PVC, ze względu na elegancki wygląd i wysoką funkcjonalność, cieszą się w naszym kraju dużą popularnością.

OknoPlus Sp. z o.o.
Libertów, ul. Zgodna 55
30-444 Kraków

tel. 12 277 57 00
fax 12 277 58 00
biuro@oknoplus.com.pl
www.oknoplus.com.pl

» więcej o firmie
Tym bardziej, że producenci oferują praktycznie nieograniczony wybór zarówno kolorystyki ram okiennych, jak i pakietów szybowych, okuć czy elementów dodatkowych, takich jak klamki czy szprosy. Decydując się na stolarkę z PCV warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze okno straci swój urok, jeśli nie będziemy dbać o nie w odpowiedni sposób, zwłaszcza podczas remontu. Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus, radzi, w jaki sposób pielęgnować okna z PCV, by służyły nam przez długie lata.

„Jedynym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się właściciele domów, w których montowane były okna z PCV jest usunięcie z nich folii ochronnej. W karcie gwarancyjnej, w zasadach użytkowania okien, napisane jest, że folię ochronną należy usunąć z okien najpóźniej w ciągu trzech miesięcy od zakupu w przypadku składowania okien, i najpóźniej w ciągu miesiąca od ich montażu. Jeśli tego nie zrobimy czeka nas, niestety, mechaniczne usuwanie folii, które jest bardzo pracochłonne i uciążliwe”, wyjaśnia Izabela Tryba z firmy OknoPlus. Jako, że okna narażone są na działanie czynników zewnętrznych, sporo uwagi powinniśmy przyłożyć również do ich prawidłowej, systematycznej pielęgnacji. „Aby okna przez długi czas pozostały w nienagannym stanie, należy regularnie sprawdzać czystość okuć (w przypadku ich zabrudzenia dokonać ich oczyszczenia oraz nasmarowania), do mycia okien używać zaś tradycyjnych środków myjących. Unikać trzeba rozpuszczalników, a także środków czystości powodujących zarysowania oraz żrących środków chemicznych, które mogą spowodować zniszczenie profili, szyb, uszczelek czy okuć. Co więcej - po każdym myciu okna czy drzwi należy sprawdzić drożność kanałów odpływowych. Jeśli chodzi natomiast o konserwację okien PCV to przynajmniej 1 raz w roku należy przecierać uszczelki wazeliną techniczną (w celu zachowania właściwej sprężystości i elastyczności warunkującej m.in. szczelność okna), a okucia powinno się przesmarować wazeliną techniczną lub smarem silikonowym dla utrzymania niezawodnej i lekkiej pracy. Stosowane środki pielęgnacyjno-czyszczące nie mogą zawierać kwasów, zasad, żywic, które naruszają powłokę antykorozyjną okuć”, tłumaczy Izabela Tryba, dyrektor handlowy firmy OknoPlus. „Warto zaznaczyć również, że na czas remontu czy prac wykończeniowych należy zabezpieczyć okna szczelnie folią, a także chronić przed zabrudzeniami pianą montażową, zaprawą murarską klejami, farbami oraz, w przypadku elementów okucia, przed nadmiernym zapyleniem. Jeśli jednak zdarzy się, że pobrudzimy okna tynkiem, rdzą, sadzą, środkami impregnacyjnymi, klejem, farbą czy innymi materiałami budowlanymi i chemicznymi, to zabrudzenia te należy bezzwłocznie usunąć. W żadnym wypadku nie można jednak skrobać powierzchni profili i szyb - trzeba stosować wyłącznie odpowiednie dla twardego PCV chemiczne środki czyszczące i polerujące”, dodaje na koniec Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

Dobre, eleganckie okna to inwestycja na lata. Dlatego też, kiedy dokonamy już zakupu idealnej stolarki, warto odpowiednio ją pielęgnować i konserwować. Porady udzielone przez eksperta z firmy OknoPlus z pewnością okażą się w tym temacie cennymi wskazówkami.

Zdjęcie główne:
Zadbane okna będą służyć nam przez lata….
Fot. OknoPlus
Firma OKNOPLUS specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OKNOPLUS oferuje okna PCV produkowane na profilach Aktiv Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OKNOPLUS posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OKNOPLUS są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OKNOPLUS. Wieloletnia działalność firmy OKNOPLUS została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008.

informacja na podstawie materiałów: OKNOPLUS