PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-01-12
Strada di Architettura na targach Budma 2012
Celem projektu Strada di Architettura jest ułatwienie architektom i projektantom dotarcia do innowacyjnych materiałów i unikalnych rozwiązań technologicznych.

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań

tel. 61 869 20 00
fax 61 869 29 99
info@mtp.pl
www.mtp.pl

» więcej o firmie
Projekt Strada di Architettura to ścieżka zwiedzania prowadząca przez wszystkie przestrzenie wystawiennicze do miejsc, w których odbędą się wydarzenia dla architektów. Połączy ze sobą trzy, leżące w oddalonych od siebie częściach ekspozycji strefy (wiedza, inspiracje, doświadczenie). Na trasie zwiedzania znajdą się m. in. interesujące wystawy oraz odbywać się będą wydarzenia z udziałem zaproszonych architektów światowego formatu. 

Goście specjalni

Dietmar Eberle

Prof. Dietmar Eberle jest architektem, współzałożycielem biura Baumschlager Eberle, które ma swoje przedstawicielstwa we Wiedniu, Zurychu i Pekinie. Wśród 300 realizacji pracowni znajdują się m.in. zespoły mieszkaniowe we Wiedniu, rozbudowa tamtejszego lotniska, czy też siedziba WHO w Genewie. Profesor Eberle wykłada na słynnej ETH w Zurychu.

25 stycznia 2012
14.00-16.00
Budma, Forum INSPIRACJE

Aron Losonczi

Jest absolwentem Royal Univerisity of Fine Arts w Sztokholmie. W 2001 roku opatentował tzw. Litracon - beton transparentny. Produkt ten został wyróżniony RedDot Design Award - jedną z liczących się nagród w dziedzinie wzornictwa.

26 stycznia 2012
10.30-12.30
Budma, Forum INSPIRACJE

Odile Decq

Jedna z najbarwniejszych i najbardziej utytułowanych gwiazd współczesnej architektury francuskiej. Decq, profesor uczelni Special Architecture School of Paris, tworzy pod szyldem biura Odile Decq et Benoit Cornette, które założyła wraz ze swoim partnerem w 1985 roku. Słynie ze śmiałych projektów budynków, szczególnie muzeów na całym świecie, w których realizuje koncepcję hyper - tension. Charakteryzuje się ona przestrzennymi wnętrzami dynamicznie przepływającymi przez cały budynek, które poprzecinane są wyłącznie wiszącymi kładkami i tarasami schodów. Istotnym elementem jej projektów są ostre, barwne akcenty, z których jej ulubionym jest ognista czerwień.

27 stycznia 2012
10.30-12.30
Budma, Forum INSPIRACJE


Debata architektów i inwestorów
„Relacje pomiędzy wartością architektury a wartością nieruchomości"

Wolnorynkowa i konkurencyjna gospodarka sprawiła, że w Polsce powszechnie akceptujemy pogląd, iż wartość nieruchomości określają lokalizacja, cena gruntu oraz jakość materiałów budowlanych. Na tym materialnym tle zanikło poczucie wartości, jakie niesie ze sobą dobra architektura. Otoczył nas chaos i szpetota, wynikające z chęci osiągnięcia zysku najprostszą, najtańszą i najszybszą drogą. Tymczasem efekty profesjonalnego i odpowiedzialnego projektowania architektury wymagają czasu, lecz mogą znakomicie wpływać na sukces inwestycji. Na świecie i w historii (także najnowszej) znajdziemy wiele tego przykładów.

Zainicjowana przez Izbę Architektów RP debata architektów i inwestorów (25 stycznia, 13.00-16.00 - Forum DOŚWIADCZENIE) będzie publiczną próbą zdefiniowania aktualnych związków między jakością architektury a ekonomią nieruchomości, ale jednocześnie dyskusją o wspólnej odpowiedzialności za wkład działalności inwestycyjnej w kształtowanie środowiska życia człowieka. W nasze życie społeczne, w kulturę i tradycję.

Innowacyjność w zasięgu ręki

Strada di Architettura to także prezentacja ciekawych produktów, przygotowanych z myślą o profesjonalistach z branży architektonicznej i projektowej. Mają one związek ze szczególnie innowacyjnym podejściem do projektowania i umożliwiają realizację dotychczas niewykonalnych wizji: 

Okno balkonowe FGH-V Galeria
FAKRO, Hala 5, sektor C, stoisko 65 i 66

Okno balkonowe FGH-V Galeria to nowatorskie, duże okno dachowe, w którym otwarte skrzydła tworzą balkon. Górne skrzydło uchylane jest płynnie aż do kąta 45°. Boczne barierki ochronne zintegrowane są z dolnym skrzydłem i wysuwają się podczas jego otwierania. W trakcie zamykania dolnego skrzydła, barierki okna balkonowego chowają się w oknie i nie są widoczne ponad połacią dachu. Ukryte są pod oblachowaniem okna, przez co nie ulegają zabrudzeniu oraz nie zakłócają estetyki dachu. Po otwarciu balkonu barierki są zawsze suche i czyste co zapewnia długotrwałe, bezawaryjne użytkowanie. Obsługa okna odbywa się za pomocą klamki umieszczonej w dolnej części górnego skrzydła. Klamka jest zawsze w zasięgu ręki, dzięki czemu okno swobodnie można otwierać i zamykać. Dolne skrzydło jest wysuwane do przodu. Aby je zamknąć należy jedynie zwolnić blokady, znajdujące się przy barierkach na ościeżnicy.

Zarówno górne jak i dolne skrzydło standardowo wyposażone są w bezpieczny pakiet P2 z wewnętrzną szybą laminowaną oraz zewnętrzną szybą hartowaną z powłoką łatwozmywalną. Wewnątrz szyby laminowanej umieszczone są dwie warstwy foli PVB, a ewentualne rozbicie wewnętrznej szyby nie powoduje żadnego zagrożenia (kawałki szkła pozostają na folii). Okno FGH-V Galeria wykonane jest w innowacyjnym systemie wzmocnienia konstrukcji okna topSafe, przez co posiada podwyższoną odporność na włamanie. Okno ma automatyczny nawiewnik V40P zapewniający optymalną ilość świeżego powietrza w pomieszczeniu oraz oszczędność energii cieplnej. Zakres montażu w konstrukcji dachu bez ścianki kolankowej o nachyleniu 35 - 55°.

Obiektowa funkcjonalność
G-U POLSKA sp. z o.o, Hala 3A, stoisko 20

W ramach projektu Strada di Architettura, w strefach prezentacji rozwiązań, firma G-U Polska przedstawia:

  • Całoszklane drzwi rozwierane, z elementami wykończeniowymi w kolorze stali nierdzewnej. Wyposażone w samozamykacz podłogowy UTS, zamek posadzkowy z wkładką/gałką, pochwyt i elektromagnes np. do systemu kontroli dostępu. /Hala 3A
  • Okno równoległe systemu napowietrzania lub oddymiania z systemem nożycowym wyposażone w dwa siłowniki łańcuchowe zabudowane w ramie okna. Rozwiązanie przeznaczone do okien o dużej powierzchni, umożliwiające wentylacje połaci fasadowych./Hala 8A
  • Drzwi ewakuacyjne z funkcją napowietrzania i opcją kontroli dostępu. Wyposażone w wielopunktowy zamek antypaniczny z napędem elektromotorycznym, dźwignię paniczną, napęd systemu napowietrzania i samozamykacz. Rozwiązanie dedykowane wszędzie tam, gdzie drzwi ewakuacyjne muszą pełnić jednocześnie funkcję napowietrzającą, zaś podczas normalnej pracy wymagane jest otwarcie za pomocą systemu kontroli dostępu lub klucza./Hala 2

Benchmark by Kingspan
BENCHMARK FACADES POLSKA, Hala 3A, stoisko 19

wzorcowe rozwiązanie dla kompletnej izolowanej fasady budynku.

Produkty z serii Benchmark obejmują wszystkie elementy, które pomagają w tworzeniu fasady o zaskakującej architekturze i są w stanie zaspokoić wymagania wszystkich projektów i specyfikacji budowlanych.

Rodzina produktów Benchmark:(Design Wall Inspiration, Design Wall Evolution, system Karrier Thru-Wall) obejmuje wiele inspirujących systemów fasadowych oraz produkowane na zamówienie płyty architektoniczne, które dostępne są w wielu ekscytujących kolorach, wzorach i wykończeniach, począwszy od metalicznych, po laminaty wysokociśnieniowe oraz płytki ceramiczne.

Produkty Benchmark to w pełni zintegrowane systemy fasadowe i ścienne z opcją indywidualnych technik wykończeniowych, obejmującą obróbki blacharskie, narożniki prefabrykowane oraz stalowe elementy konstrukcyjne, które pozwalają podnieść estetykę i atrakcyjność budynku oraz zwiększyć skuteczność architektoniczną.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktów Kingspan Benchmark i do tworzenia własnych śmiałych projektów, korzystając z pomocy oferowanej przez specjalistów firmy.

Światło na najwyższym poziomie
LUXIONA POLAND S.A., Hala 6A, stoisko 18

LUXIONA POLAND S.A. jest częścią hiszpańskiej Grupy LUXIONA, znanej wcześniej pod nazwą J. FELIU DE LA PENYA, która od 1929 roku z sukcesami działa na międzynarodowym rynku oświetleniowym. Obecnie znana jest na rynkach europejskich jako dostawca kompleksowych rozwiązań oświetleniowych. Przedmiotem działalności firmy jest projektowanie oświetlenia, oraz produkcja i sprzedaż produktów. LUXIONA współpracuje z inwestorami na wszystkich etapach powstawania projektu. Grupa LUXIONA ma w swojej ofercie produkty wiodących marek:

  • Aga Light Troll oraz Troll (oświetlenie techniczne),
  • Led&Co (część firmy rozwijająca rozwiązania LED),
  • Metalarte (oświetlenie dekoracyjne)
  • Sagelux (oświetlenie awaryjne)
  • Heper&Moonlight (oświetlenie zewnętrzne)
  • Luxiona Poland S.A. posiada sieć przedstawicieli handlowych, rozwijający się dział projektowania oświetlenia oraz nowoczesną fabrykę opraw oświetleniowych w Jacentowie k/Ostrowca Świętokrzyskiego.

Firma zrealizowała oświetlenie m.in. do takich prestiżowych obiektów jak Katedra Sagrada Familia w Barcelonie, Dworzec Centralny, Biurowiec Catalina czy Centrum Profilaktyki Nowotworów w Warszawie.

Microcement
MICROFLOOR POLSKA Lukasik sp. z o.o., Hala 3, stoisko nr 9

Idealne narzędzie do przekształcenia tradycyjnych powierzchni w nowoczesne, uniwersalne i bardzo oryginalne wnętrza. Ten nowatorski produkt marki MICROFLOOR służy do prac wykończeniowych w różnego rodzaju wnętrzach. Doskonały zarówno do renowacji jak i do realizacji nowych projektów. Powłoka Microcementu nadaje się do każdej powierzchni i każdego obiektu, charakteryzuje się wysoką przyczepnością na prawie każdym podłożu. Zastosowanie tych produktów odbywa się przy całkowitym poszanowaniu dla środowiska naturalnego oraz pozwala na bardzo dużą elastyczność w projektowaniu i wykończaniu. Oferta obejmuje 10 rodzajów produktu (m.in. wodoodpornych, aromatyzowanych, do wnętrz, do fasad) i paletą 43 kolorów. Jest to praktyczne i wysokiej jakości rozwiązanie dla każdej architektury wnętrz, projektów i dekoracji. 

ArCADia- SYSTEM STROPEX
P.P.H.U. STROPEX sp. j., Hala 3, stoisko 109

Program przeznaczony  dla projektantów budowlanych (konstruktorów i architektów) wykonujących projekty budowlane, do kompleksowego projektowania SYSTEMU STROPOWEGO STROPEX.

Program składa się z dwóch podstawowych części:

I  -  profesjonalna , elektroniczna deska kreślarska
II -  aplikacja pozwalająca projektować elementy SYSTEMU STROPEX

Celem działania programu jest możliwie maksymalne wsparcie użytkownika w wykonaniu rysunków (rzutów) układów konstrukcyjnych stropów w programach CAD. Rysunki te zawierają wszystkie podstawowe elementy SYSTEMU STROPEX takie jak: belki stropowe, pustaki, żebra rozdzielcze, żebra ukryte, wymiany , kształtki wieńcowe KZE i KWE, elementy nadprożowe KZN i KWN. Zaprojektowane elementy znajdą się na rysunku a następnie w tabeli zawierającej zestawienie materiałowe. Zestawienie oprócz wymienionych elementów zawierać będzie również wykaz niezbędnej ilości stali oraz betonu monolitycznego koniecznych do wykonania stropu.

Program ArCADia - SYSTEM STROPEX to unikatowe w skali światowej, profesjonalne  narzędzie do projektowania stropów gęsto żebrowych typu TERIVA i elementów uzupełniających w postaci kształtek  wieńcowych i nowoczesnych elementów nadprożowych.

źródło: MTP