- Jako znaczący importer i dystrybutor drewna firma DLH Poland stawia na stałą kontrolę łańcucha dostaw, od producenta do dystrybutora. Czuwa nad tym profesjonalna kadra pracownicza zatrudniana na wszystkich szczeblach i etapach procesu zakupu i dystrybucji. Nasza firma poszukuje najlepszych materiałów na całym świecie. Kontrolujemy zakup drewna bezpośrednio w krajach m.in. w Indonezji, Malezji, Brazylii, Ghanie czy Wybrzeżu Kości Słoniowej. Nie bez znaczenia jest fakt, że grupa DLH posiada własne biura zakupowe, agentów działających na wyłączność oraz kontrakty długoterminowe z fabrykami. Pozwala to być "u źródła", dlatego też weryfikacja jakości następuje już na etapie produkcji, co skutecznie eliminuje produkty wadliwe. Do wysyłki dopuszczane jest wyłącznie produkty spełniające najwyższe wymagania jakościowe. Jako że grupa DLH jest na rynku już od 100 lat nie może pozwolić sobie na niedopatrzenia jakościowe - mówi Jerzy Karpiński, Prezes Regionu DLH na Europę Środkowo-Wschodnią i Rosję.
- Doświadczenie i zasoby dużej międzynarodowej grupy, do której należy DLH Poland pozwoliły na dynamiczny rozwój firmy i stworzenie sieci hurtowni na przeważającym obszarze Polski. Obecnie krajowi odbiorcy drewna obsługiwani są przez sieć 10 punktów sprzedaży. W ofercie mogą znaleźć powtarzalną i szeroką paletę produktów. Wśród nich znajduje się prawie 10 gatunków kantówki klejonej dedykowanej do produkcji stolarki otworowej, profile typowe (rodzina 72 mm) oraz ciepłe (82 mm i 96 mm) praktycznie we wszystkich gatunkach. Oferowana jest również najszersza w Polsce oferta tarcicy Meranti w wysokiej klasie Select & Better zgodnej z MGR. Produkty z oferty firmy DLH Poland dostępne są niemal natychmiast, dzięki utrzymywaniu przez firmę stałych stanów magazynowych. Większość zamówień realizowana jest w ciągu 2 dni roboczych. Dostawy just-in-time pozwalają naszym odbiorcom, przede wszystkim producentom okien i drzwi drewnianych, na funkcjonowanie praktycznie bez własnego magazynu. Przy dużych projektach deweloperskich oraz projektach nietypowych przekazujemy partnerom handlowym również potrzebne "know-how" - mówi Maciej Mazur, Product Manager DLH Poland.
Odpowiedzialnosć na każdym etapie Nowczesny profil współpracy biznesowej w branży drzewnej wymaga odpowiedzialności na każdym etapie współpracy z kontrahentami, zarówno obecnymi, jak i przyszłymi. Liczą sie parametry takie jak jakość produktu, bliskość relacji, wsparcie techniczne, szeroka oferta, ale również odpowiedzialność za kształt branży i biznesu w przyszłości, co łączy się z odpowiedzialnością za środowisko naturalne. Można przypuszczać, że popyt na drewno egzotyczne będzie rósł w kolejnych latach. Niekontrolowana polityka jego produkcji może przyczynić się do znacznego uszczuplenia jego zasobów. Nieodpowiedzilane gospodarowanie zasobami drewna, poza konsekwencjami biznesowymi czy rosnącymi kosztami produkcji, spowoduje koszty globalne związane z uszczerbkiem ekologicznym i zaburzeniami kilmatycznymi.
- DLH Poland, jako światowy
dostawca drewna i produktów drewnopochodnych, od 20 lat prowadzi aktywne
działania chroniące środowisko naturalne. Drewno z regionów tropikalnych to
zasoby na których bazuje dostawca naturalnego surowca, stąd też szczególna
troska o to, aby były one eksploatowane racjonalnie i regularnie odnawiane. DLH
Poland prowadzi swoją działalność w oparciu o założenia Programu Dobrego
Dostawcy (GSP), zgodnie z którym zaopatruje się w drewno tylko u dostawców
respektujących zasady poszanowania praw pracownicznych, lokalnych społeczności,
niezatrudniania dzieci oraz zasady racjonalnej gospodarki zasobami leśnymi. Program
ten podnosi wiarygodność dostawców, lecz nie jest prowadzony na bazie bardziej
szczegółowej kontroli dokonywanej przez strony trzecie, jak np. certyfikacja
FSC. Dlatego DLH Poland zachęca wszystkich swoich dostawców do przeprowadzenia
procesów weryfikacji etyki działań biznesowych przez niezależne organizacje lub
do wdrożenia pełnego procesu certyfikacyjnego, zgodnie z międzynarodowymi
standardami FSC - mówi Michał Mazur Specjalista ds. Środowiskowych DLH Poland.
Zdjęcie główne:
Drewno egzotyczne składowane w magazynach.
Fot. Maciej Mazur