PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2013-07-16
Założyciel SOUDAL uhonorowany tytułem barona
Vic Swerts, prezes i założyciel koncernu Soudal, został nagrodzony za dokonania przyczyniające się do rozwoju gospodarki.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Vic Swerts, założyciel firmy Soudal, otrzymał z rąk króla Belgii - Alberta II arystokratyczny tytuł barona. Prezes koncernu, który w 2011 uznano za najlepsze Przedsiębiorstwo Roku, został wyróżniony za swój dorobek w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych oraz działalność na rzecz belgijskiego państwa.

Nadawanie arystokratycznych godności wybranym obywatelom Belgii przez obecnie panującego monarchę to coroczna tradycja, która poprzedza narodowe święto kraju. Tytuł szlachecki stanowi wyraz wdzięczności króla Alberta II za działalność na rzecz państwa. Monarcha skorzystał z przysługującego mu prawa po raz ostatni, tuż przed planowaną abdykacją.

Vic Swerts, prezes i założyciel koncernu Soudal, prężnie działającego również w Polsce, został nagrodzony za dokonania przyczyniające się do rozwoju gospodarki. To dzięki jego zaangażowaniu i przemyślanej strategii, koncern od ponad 46 lat wiedzie światowy prym w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. Przedstawicielstwa firmy są obecne w 100 krajach na 6 kontynentach, dając zatrudnienie prawie 1500 pracownikom.  W samej Polsce, w strukturach koncernu zatrudnionych jest ponad 200 osób. 

Godność nadana przez króla Belgów to niejedyne w tym roku wyróżnienie, z którego może być dumny Vic Swerts. W samej tylko Polsce, w ogólnopolskim badaniu wykonawców, przeprowadzonym przez ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku, Soudal otrzymał podwójny tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku 2013 w kategorii piany oraz silikony, a także podwójny tytuł Championa tym segmencie. Czym jeszcze zaskoczy nas belgijska spółka?Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern działający od ponad 46 lat, obecny w 100 krajach na 6 kontynentach od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. Soudal zatrudniał w 2012 roku ponad 1450 osób w swoich przedstawicielstwach i zamknął ten rok skonsolidowanym obrotem wysokości 450 milionów Euro. Polska spółka tej firmy powstała w 1996 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się w całej grupie. W 2009 roku otwarto pierwszą w Polsce fabrykę Soudal w Pionkach pod Radomiem. W pełni zautomatyzowany zakład odpowiada najbardziej wymagającym standardom europejskim. Od stycznia 2010 roku Soudal Sp. z o.o. jest w posiadaniu certyfikatu systemu jakości ISO 9001. W czerwcu 2013 firma została uhonorowana podwójnym tytułem Złotej Budowlanej Marki Roku 2013 w kategorii piany oraz silikony oraz podwójnym tytułem Championa.

źródło: Soudal