PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2013-07-04
Największe przejęcie w historii Soudal
Koncern Soudal NV przejął firmę TKK Srpenica - największego niezależnego producenta pianek, uszczelniaczy i dodatków do betonu w Europie Południowo - Wschodniej.

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Pochodząca ze Słowenii spółka osiąga roczne obroty na poziomie 50 mln EURO, z czego ponad 90% pochodzi z eksportu. To dotychczas największa operacja tego typu w historii Soudal, która znacznie przybliży koncern do osiągnięcia pozycji światowego lidera w branży chemii budowlanej. Zarząd Soudal szacuje, że obecnie skonsolidowany obrót Soudal przekroczy 500 mln EURO rocznie, a globalna sprzedaż wzrośnie o ponad 10%.

Firma TKK zajmuje obecnie pozycję niekwestionowanego lidera na rynku bałkańskim, gdzie marka jest bardzo dobrze rozpoznawalna i cieszy się doskonałą opinią wśród klientów. Sukces finansowy opiera się w dużej mierze na eksporcie - ponad 90% obrotów firmy jest realizowanych poza Słowenią. To dwa kluczowe elementy, które miały wpływ na decyzję koncernu Soudal o przejęciu firmy. „Nabycie TKK jest  dla nas bardzo ważnym krokiem. Chcemy zapewnić dostępność naszych produktów w całej Europie, również na Bałkanach. W procesie podejmowania decyzji bardzo ważny był dla nas imponujący rozwój TKK w ostatnich latach, a także doskonała jakość produktów i opinia o nich wśród klientów. Te elementy wpisują się doskonale w strategię rozwoju koncernu Soudal, który od początku swojej działalności wprowadzał innowacyjne, wyprzedzające potrzeby rynku rozwiązania. Oferta TKK uzupełni asortyment Soudal o nową gamę produktów. Synergia w pracy działu badawczo-rozwojowego, zakupów, IT i marketingu pozwoli całej grupie na osiągnięcie dodatkowych efektów i optymalizację produkcji, a doświadczenia te pozwolą nam rozwijać się w nowych segmentach rynku. Dlatego Soudal zamierza  inwestować  w dalszy rozwój zakładu w Srpenicy" - mówi Vic Swerts, założyciel i prezes Soudal NV.

W działającej od 1947 roku na słoweńskim rynku firmie TKK pracuje obecnie ponad 200 osób, a zlokalizowany w Srpenicy zakład produkcyjny zatrudnia 110 pracowników. Słoweńska fabryka jest obecnie dwunastym zakładem produkcyjnym Soudal na świecie. Szacuje się, że w 2013 roku bałkańska spółka osiągnie obroty na poziomie około 50 mln EURO. Po przejęciu będzie działać jako niezależna filia Soudal pod dotychczasowym kierownictwem. "Połączenie z koncernem Soudal daje nam ogromne możliwości rozwoju i korzystania z bogatego zaplecza technologicznego i naukowego. Daje nam to ogromną szansę, aby wprowadzić organizację TKK na wyższy poziom rozwoju. Tym bardziej, że Soudal zamierza nas wpierać i inwestować w dalszy rozwój naszego zakładu"  - mówi Roman Jeras, prezes TKK.

źródło: Soudal