PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-10-24
NorskStil – okna do zadań specjalnych
Okna NorskStil powstały w oparciu o doświadczenia norweskich ekspertów, którzy muszą mierzyć się z anomaliami pogodowymi na co dzień.

OknoPlus Sp. z o.o.
Libertów, ul. Zgodna 55
30-444 Kraków

tel. 12 277 57 00
fax 12 277 58 00
biuro@oknoplus.com.pl
www.oknoplus.com.pl

» więcej o firmie

Firma OknoPlus stworzyła nowy model okien „NorskStil", który zapewnia doskonałą izolacyjność cieplną nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Okna NorskStil powstały w oparciu o doświadczenia norweskich ekspertów, którzy muszą mierzyć się z anomaliami pogodowymi na co dzień. Aby sprostać nawet najtrudniejszym warunkom, OknoPlus stosuje w tych oknach profile klasy A o minimalnej grubości ścianek zewnętrznych 2,8 mm. Dobrą szczelność skrzydeł okiennych zapewnia potrójny system uszczelek. W celu poprawy wytrzymałości pakiety szybowe są klejone na całym obwodzie do skrzydeł specjalną taśmą STV. Standardowo potrójne pakiety szybowe posiadają bardzo wysoki współczynnik przepuszczalności światła Lt =74% oraz izolacyjności U g = 0,5 W/m2K. Przy tych parametrach okno referencyjne NorskStil posiada współczynnik izolacyjności termicznej Uw=0,7 W/m2K.


Bogactwo kolorów

Istotnym aspektem nowego modelu okna jest również jego estetyka. Rozwiązania przyjęte przez firmę OknoPlus umożliwiają przyszłym nabywcom wybór spośród bogatej palety kolorystycznej. W standardzie znalazły się odcienie cieszące się największym powodzeniem, m.in.: Montana, Tiama czy Vermont, a z grupy acrylcolorów m.in.: Antracyt, Szary i Biały. W palecie opcjonalnej jest kilkadziesiąt folii drewnopodobnych, jednobarwnych oraz akryli.

- Można wybierać zarówno spośród struktur drewnopodobnych, przygaszonych szarości, jak i żywych odcieni. Dla tych, którzy cenią klasykę, dedykowane są okna w obustronnej okleinie drewnopodobnej. Dla zwolenników białej stolarki najlepszym rozwiązaniem jest  zastosowanie od zewnątrz acrylcoloru w tym odcieniu - wyjaśnia Izabela Tryba - Dyrektor Handlowy z firmy OknoPlus.


Nowatorskim wyborem jest połączenie okleiny drewnopodobnej zastosowanej po stronie wewnętrznej i powłoki akrylowej na zewnątrz. W tym wariancie można również zdecydować się na okleinę utrzymaną w tej samej kolorystyce z palety RAL bądź na inny, kontrastowy kolor. Dwa odcienie metaliczne umożliwiają z kolei uzyskanie wyglądu aluminium przy jednoczesnym zachowaniu walorów stolarki okiennej z PVC.

Nowoczesna technologia

Profile w oknach NorskStil mogą na życzenie klienta zostać pokryte innowacyjną powłoką acrylcolor.

- Technologia ta łączy płynne PVC z płynnym szkłem acrylowym, dzięki czemu te dwa tworzywa są zespolone w nierozerwalny sposób - Izabela Tryba - Dyrektor Handlowy Firmy OknoPlus. Zastosowane rozwiązanie zapewnia znacznie większą odporność na starzenie w porównaniu z tradycyjnymi oknami PVC czy drewnianymi.

Dodatkowo powłoka ze szkła akrylowego odbija większość padających na nią promieni słonecznych, co ogranicza zjawisko nagrzewania się profili latem.


Rozwiązanie szyte na miarę

W zależności od zapotrzebowania model NorskStil może zostać wyposażony w szereg rozwiązań, tak by spełniał wszystkie wymagania klientów. Przewidziane jest m.in.:

  • Wklejanie szyb w ramę skrzydła, co znakomicie poprawia parametry statyczne oraz ułatwia obsługę, dzięki czemu otwieranie i zamykanie staje się bardziej komfortowe.
  • Wykorzystanie potrójnego systemu uszczelek, który zabezpiecza przed nieszczelnością i umożliwia pracę okuć obwiedniowych w komorze suchej, co znacząco zwiększa ich wytrzymałość.
  • Zastosowanie ukrytych zawiasów poprawiających estetykę oraz szczelność okien.
  • Wykorzystanie specjalnego kształtu ramy, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe.

Standardowe parametry techniczne

Uw - okna referencyjnego 1230 x 1480, RU, NorskStil 0,7W/m2K
Ug - pakietu szybowego 0,5 W/m2K
Lt - przejrzystość szyby 74%Firma OKNOPLUS specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OKNOPLUS oferuje okna PCV produkowane na profilach Aktiv Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OKNOPLUS posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OKNOPLUS są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OKNOPLUS. Wieloletnia działalność firmy OKNOPLUS została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008.

źródło: OknoPlus