PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2014-07-08
Czas na Tour De France!
SOUDAL kontynuuje sportową aktywność i po raz kolejny wkracza na trasę rowerowego wyścigu Tour de France!

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

SOUDAL po raz kolejny wkracza na trasę rowerowego wyścigu Tour de France! 5 lipca wystartowała bowiem sto pierwsza edycja zawodów, podczas których firma będzie aktywnie kibicować belgijskiej zawodowej drużynie kolarskiej Lotto-Belisol. Czym podyktowana została decyzja wiodącego producenta chemii budowlanej?

Można powiedzieć, że w ostatnim czasie SOUDAL niemal na stałe wpisał się w naturalny cykl życia sportowych inicjatyw. W ubiegłym roku firma została sponsorem profesjonalnej grupy kolarskiej Lotto-Belisol podczas jubileuszowych zawodów Tour de France 2013, a na początku 2014 r. podjęła decyzję o wspieraniu kolarzy przez cały sezon.

Zawodnicy Tour de France będą zmagać się z wyczerpującymi trasami 21 etapów wyścigu, z których pierwszy rozpocznie się w angielskiej miejscowości Leeds, a ostatni, po pokonaniu 3.666 kilometrów, na słynnych Polach Elizejskich w Paryżu. 101. edycja Wielkiej Pętli stoi pod znakiem pięciu górskich finiszów, 54-kilometrowej jazdy na czas oraz dziewięciu brukowych odcinków na piątym etapie rozgrywającym się w północnej Francji. Trasa, zawierająca w sumie 25 podjazdów pod wymagające wzniesienia, będzie szczególnie sprzyjać pasjonatom górskich wspinaczek.

Skąd pomysł na aktywne wspieranie środowiska kolarskiego? - Nasz wybór został starannie przemyślany, wyścigi kolarskie są bowiem od lat głęboko zakorzenione w belgijskiej kulturze i tradycji. Nie sposób znaleźć drugie państwo, w którym z tak wielką pasją kibicuje się kolarzom. Warto dodać, że w samej Belgii dyscyplina ta urosła już do rangi sportu narodowego. - mówi Andrzej Kaczor, Dyrektor Zarządzający SOUDAL Polska. - Tour de France to przede wszystkim jeden z trzech najważniejszych wyścigów kolarskich świata. Wpływ na jego ogromny prestiż ma długa i bogata historia, udział najlepszych zawodowców, ale także olbrzymia skala trudności i niesłychanie duża siła medialna wydarzenia. Występ w Wielkiej Pętli stanowi marzenie każdego zawodnika uprawiającego ten sport. Jesteśmy niezwykle dumni, że jako belgijska spółka, możemy przez cały sezon wspierać drużynę Lotto-Belisol, znajdującą się w gronie 20 najlepszych ekip kolarskich na świecie. - dodaje Andrzej Kaczor.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza sportowa akcja, w którą angażuje się spółka. W ubiegłym roku SOUDAL przystąpił do projektu „Budujemy Sportową Polskę", którego celem jest m.in. rozwój nowoczesnej polskiej infrastruktury sportowej. Na bieżąco uczestniczy również w organizacji pomniejszych, sportowych inicjatyw.

Bieżące informacje o aktywności drużyny Lotto Belisol można śledzić na:

www.soudal.pl

www.facebook.com/PolubiszRemont

źródło: Soudal