PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2016-01-21
Dynamiczny rozwój systemów Ponzio
Firma Ponzio rozpoczęła cykl konferencji dla producentów, którzy tworzą konstrukcje aluminiowe w systemach Ponzio.

PONZIO Polska Sp. z o.o.
Cekanowo, ul. Płocka 22
09-472 Słupno

tel. 24 267 50 00
fax 24 267 50 01
ponzio@ponzio.pl
www.ponzio.pl

» więcej o firmie

Spotkania mają głównie charakter szkoleniowy; technolodzy biorą udział w przeglądzie nowości technicznych wprowadzonych w ciągu minionego roku oraz zapoznają się z wdrożeniami planowanymi na rok bieżący. Najnowsze systemy prezentowane są na specjalnych modelach - można na miejscu przetestować ich działanie i uzyskać szczegółowe informacje na temat parametrów technicznych.

Wśród systemów wprowadzonych na przestrzeni roku, bardzo pozytywnie oceniony został debiut Ponzio PE 78N HI - to najbardziej zaawansowany technicznie system o najwyższej izolacyjności termicznej (z możliwością uzyskania ramowego współczynnika przenikania ciepła Uf od 0,7 W/m2K). System ten opracowany został w pełnej gamie różnorodnych rozwiązań i możliwości, m.in. okna z „ukrytym" skrzydłem, okna odstawne równolegle z opcją zautomatyzowanej wentylacji, drzwi balkonowe z „niskim" progiem, drzwi wejściowe panelowe.


Popularnością cieszą się również wdrożone systemy podnoszono-przesuwne: najnowszy SL 600tt EVO o smukłej linii profili, ale również nowe warianty w systemie SL1600tt - zwłaszcza rozwiązanie z ruchomym słupkiem dla połączenia narożnego (90˚) dwóch ruchomych skrzydeł.

Modyfikacje dotyczą również systemów ścian osłonowych, w których Ponzio osiąga coraz lepsze parametry w zakresie właściwości funkcjonalnych konstrukcji fasadowych.

Najnowsze dokonania w zakresie opracowywanych nowości dotyczą systemów mających zastosowanie w wyspecjalizowanych rozwiązaniach różnego typu, m.in. w konstrukcjach przeciwpożarowych. Aktualnie wdrażany jest nowy system okienno-drzwiowy ppoż. Ponzio PE 78EI, który charakteryzuje się łatwiejszą prefabrykacją („zapięcie" szyby listwą z jednej strony - z drugiej powierzchnia szyby może tworzyć jedną płaszczyznę ze skrzydłem). Przedstawiona została również koncepcja nowego systemu okienno-drzwiowego o bardzo wysokiej izolacyjności termicznej (spełniająca wymogi domów pasywnych).


Coroczne spotkania z producentami są doskonałą okazją, aby zaprezentować swoim klientom, jak dynamicznym przemianom ulega sama firma oraz systemy Ponzio. O zaufaniu do marki Ponzio świadczy ogromne zainteresowanie, jakim cieszą się firmow konferencje, czego najlepszym dowodem jest 100-procentowa obecność przedstawicieli zaproszonych firm. Od kilku lat, w związku z ekspansją firmy na rynki całego świata, organizowane są też spotkania konferencyjne dedykowane przedstawicielom poszczególnych krajów. Obecność marki w całej Europie jest też wzmacniana poprzez aktywność firmy na międzynarodowych targach budowlanych. W ubiegłym roku Firma Ponzio prezentowała swoją ofertę na targach BATIMAT w Paryżu, a w marcu tego roku będzie obecna na targach FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze.

źródło: Ponzio