PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2016-03-30
Rekordowe wyniki producenta chemii budowlanej
Opublikowane za rok 2015 sprawozdanie finansowe potwierdza, że firma Soudal zajmuje pozycję światowego lidera wśród producentów ...

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Opublikowane za rok 2015 sprawozdanie finansowe potwierdza, że firma Soudal zajmuje pozycję światowego lidera wśród producentów piany poliuretanowej a także odgrywa wiodącą rolę wśród producentów innych wyrobów chemii budowlanej, szczególnie mas uszczelniających i klejów. Informacja ta cieszy tym bardziej, że koncern obchodzi w 2016 roku okrągłą, pięćdziesiątą rocznicę swojego powstania.

Rok 2015 okazał się dla Soudal jednym z najlepszych od początku działalności firmy. Świadczy o tym nie tylko rekordowy obrót, który wyniósł 630 mln euro (to prawie 12% więcej w porównaniu z rokiem poprzednim), ale również systematyczna ekspansja rynkowa koncernu. Globalny zysk netto wzrósł natomiast do 23 mln euro. Soudal osiągnął wyjątkowo wysokie wyniki w Europie, Ameryce i na Środkowym Wschodzie, które zrównoważyły słabsze rezultaty w Rosji i Chinach.

Zdobywanie nowych rynków zbytu to jeden z głównych filarów konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju firmy. W czerwcu Soudal przejął łotewskie przedsiębiorstwo Tenachem, jednego z czołowych producentów uszczelnień paneli zespolonych, we wrześniu otworzył trzy nowe filie w Tajlandii, Wietnamie i Maroko, a rok 2016 rozpoczął przejęciem szwedzkiej firmy Proflex Trading AB  - silnego gracza na rynku profesjonalnych materiałów budowlanych w Skandynawii. Dzięki tym działaniom belgijski koncern zdecydowanie zwiększył swoją konkurencyjność i umocnił swoją pozycję na międzynarodowej arenie.

Vic Swerts, założyciel i prezes Soudal, ma powody do dumy. Pięćdziesiąt lat temu jego firma, która powstała jako jednoosobowe przedsiębiorstwo, osiągała roczny obrót równy temu, który obecnie osiąga w przeciągu 15 minut! Rok 2016 będzie dla Soudal czasem świętowania wielkiego sukcesu, ale również intensywnej pracy. Głównym celem koncernu jest osiągnięcie obrotu w wysokości 1 mld euro do 2020 roku.

„Pomimo drobnych rozczarowań zamknęliśmy rok 2015 z doskonałymi wynikami. To pozwala mi patrzeć w przyszłość z pewnością i spokojem. Soudal może świętować pięćdziesiątą rocznicę swojego powstania w pięknym stylu i wszyscy możemy być z tego dumni. Nie mam wątpliwości, że dojdziemy do naszego celu, jeżeli będziemy kontynuować nasze wspólne wysiłki" - mówi Vic Swerts.Soudal
jest światowym liderem wśród producentów pianek poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern jest obecny w 130 krajach na 6 kontynentach. Od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. 

źródło: Soudal