PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE EKSPERT OKIENNY
2016-07-11
Lotto Soudal w Tour De Pologne 2016
Tour de France 2016 trwa w najlepsze, a wielkimi krokami zbliża się kolejna dawka niezapomnianych emocji dla fanów kolarstwa szosowego!

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Tour de France 2016 trwa w najlepsze, a wielkimi krokami zbliża się kolejna dawka niezapomnianych emocji dla fanów kolarstwa szosowego! W 73. edycji  Tour de Pologne wystartuje belgijska drużyna Lotto Soudal, której jednym z głównych sponsorów jest lider wśród producentów pian poliuretanowych - firma Soudal.

O tym, że ciężka praca, wytrwałość oraz stawianie czoła ambitnym wyzwaniom są kluczem do sukcesu z pewnością nie trzeba przekonywać zawodników profesjonalnej grupy Lotto Soudal. Na tych samych wartościach, które przyświecają wybitnym sportowcom, opiera się filozofia działania firmy Soudal, związanej tytularnie z drużyną od ubiegłego roku. Decyzja o sponsorowaniu jednej z najlepszych ekip kolarskich na świecie podyktowana była także względami kulturowymi - w Belgii, z której wywodzi się Soudal, kolarstwo szosowe cieszy się taką popularnością, że urosło do rangi sportu narodowego.

Również w Polsce przybywa fanów tej dyscypliny sportowej, czego niezaprzeczalnym dowodem są coraz liczniejsze tłumy przy trasie kolejnych odsłon Tour de Pologne, jednej z najważniejszych imprez sportowych w naszym kraju. W tym roku wyścig rozpocznie się 12 lipca w Radzyminie i zakończy 18 lipca na Rynku Głównym w Krakowie.

Drużynę Lotto Soudal reprezentuje m.in. Tomasz Marczyński, który nawiązując współpracę z belgijskim zespołem, powrócił do kolarskiej rywalizacji na najwyższym poziomie. Marczyński ma na swoim koncie wiele sukcesów: obok tytułu Mistrza Polski, który zdobył kilkakrotnie, wystarczy wymienić takie osiągnięcia, jak pierwsze miejsce w klasyfikacji górskiej Tour de Pologne 2012 i 2013, pierwsze miejsce w klasyfikacji sprinterskiej Dookoła Katalonii czy zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour du Maroc 2015. Niestety, ze względu na stan zdrowia utalentowany wychowanek Krakusa Swoszowice nie weźmie udziału w Tour de Pologne 2016.

Z okazji 73. edycji imprezy firma Soudal przygotowała dla wszystkich sympatyków kolarstwa atrakcyjny konkurs. Wśród nagród znajdują się m.in. akcesoria i ubrania kolarskie sygnowane przez grupę Lotto Soudal. Konkurs odbędzie się na FB Polubisz Remont i, podobnie jak Tour de Pologne 2016, potrwa od 12 do 18 lipca.
Soudal
jest światowym liderem wśród producentów pianek poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern jest obecny w 130 krajach na 6 kontynentach. Od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej. 

źródło: Soudal